Skrzydłowy FC Barcelony blisko Leeds United

Ilias Akhomach latem na zasadzie wolnego transferu odejdzie z FC Barcelony. Wszystko wskazuje na to, że skrzydłowy przeniesie się do Leeds United, z którym prowadzi zaawansowane negocjacje.

Leeds United
PressFocus Na zdjęciu: Leeds United
  • Ilias Akhomach za darmo opuści FC Barcelonę
  • Kontrakt 18-latka wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Faworytem do pozyskania skrzydłowego jest Leeds

Leeds prowadzi w wyścigu o Iliasa Akhomacha

Jak poinformowało “Mundo Deportivo”, Ilias Akhomach podczas najbliższego letniego okienka transferowego najprawdopodobniej przeprowadzi się z FC Barcelony do Leeds United. Prawy skrzydłowy prowadzi rozmowy z angielskim klubem, a rozmowy są już na finiszu.

Przypomnijmy, że kontrakt 18-latka z Dumą Katalonii wygasa 30 czerwca 2023 roku i już wiadomo, że umowa nie zostanie przedłużona. Z przedstawicielami utalentowanego piłkarza skontaktowały się także takie ekipy jak AC Milan, Sevilla czy Club Brugge.

Kapitan reprezentacji Hiszpanii do lat 19 będzie dostępny za darmo, co wzbudza zainteresowanie wielu drużyn. Zawodnik marokańskiego pochodzenia ostatecznie ma trafić do Leeds United.

Ilias Akhomach zdążył zadebiutować w pierwszym zespole Barcy – rozegrał 3 mecze w sezonie 2021/2022. Portal “Transfermarkt” wycenia go na mniej więcej 3 mln euro.

  • Czytaj więcej:
Barca ma plan na pozyskanie brazylijskiego talentu. Poznaliśmy kwotę transferu
Vitor Roque

Vitor Roque i Barca liczą na powodzenie transferu Vitor Roque to obok Endricka jedna z największych nadziei brazylijskiej piłki. Jest on również jednym z głównych celów transferowych FC Barcelony. Duma Katalonii chciałby, aby Brazylijczyk w przyszłym sezonie rozwijał się pod okiem Roberta Lewandowskiego, jednak na drodze do transferu stoją restrykcyjne limity wynagrodzeń, narzucone na klub

Czytaj dalej…

Komentarze