Barca ma plan na pozyskanie brazylijskiego talentu. Poznaliśmy kwotę transferu

FC Barcelona jest zdeterminowana do pozyskania Vitora Roque. Klub wierzy, że Brazylijczyk może stać się kluczowym zawodnikiem na lata, jednak jego transfer utrudniają narzucone przez La Liga ograniczenia finansowe. Hiszpański Sport przekazał, w jaki sposób Barca może pozyskać napastnika.

Vitor Roque
Pressfocus Na zdjęciu: Vitor Roque
  • Sprowadzenie Vitora Roque to jeden z ważniejszych planów FC Barcelony na lato
  • Klub ograniczają mocno limity wynagrodzeń i Finansowe Fair Play
  • Duma Katalonii planuje wypożyczyć Brazylijczyka, a dopiero później sfinalizować jego transfer definitywny

Vitor Roque i Barca liczą na powodzenie transferu

Vitor Roque to obok Endricka jedna z największych nadziei brazylijskiej piłki. Jest on również jednym z głównych celów transferowych FC Barcelony. Duma Katalonii chciałby, aby Brazylijczyk w przyszłym sezonie rozwijał się pod okiem Roberta Lewandowskiego, jednak na drodze do transferu stoją restrykcyjne limity wynagrodzeń, narzucone na klub przez La Liga. 

Javier Tebas wygrażał, że Blaugrana latem nie będzie mogła przeprowadzić żadnych transferów. Mimo to klub ma już plan na pozyskanie zawodnika Athletico Paranaense. Jego szczegóły przedstawił dziennik Sport. 

Azulgrana postara się po w letnim okienku transferowym wypożyczyć piłkarza, a w jego kontrakcie umieścić klauzulę o obowiązku wykupu za 35 milionów euro. W ten sposób prawdopodobnie uda się ominąć ograniczenia finansowe narzucone przez La Ligę. Ponadto niewykluczone, że latem Barca rozstanie się z jednym z ważniejszych zawodników. Faworytami do odejścia są Ferran Torres i Ansu Fati. Obaj cieszą się zainteresowaniem na rynku transferowym, a klub nie postrzega już ich za nietykalnych. 

U nas też: Transfer FC Barcelony wstrzymany z powodu afery

Komentarze