Hitowy transfer Marsylii. Dzielił szatnię z Lewandowskim

Olympique Marsylia oficjalnie potwierdziła hitowy transfer. Na Stade Velodrome zameldował się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk niegdyś rywalizował z Robertem Lewandowskim w Bundeslidze, a jeszcze nie tak dawno, chociaż właściwie tylko "przez chwilę", dzielił z nim szatnię w Barcelonie.

Pierre-Emerick Aubameyang
Obserwuj nas w
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
  • Pierre-Emerick Aubameyang został zaprezentowany jako zawodnik Olympique Marsylia
  • Gabończyk podpisał kontrakt ważny przynajmniej do 30 czerwca 2025 roku
  • 34-latek w poprzednim sezonie zakładał koszulkę Barcelony i Chelsea

Aubameyang zamienił Premier League na Ligue 1

Pierre-Emerick Aubameyang od dłuższego czasu był łączony z odejściem z Chelsea. The Blues nie widzieli dla niego miejsca w kadrze i Gabończyk otrzymał zgodę na poszukiwanie nowego klubu. Chętnych na jego usługi było wielu – doświadczony napastnik nie mógł narzekać na brak propozycji, m.in. z Arabii Saudyjskiej.

Aubameyang nie chciał żegnać się z europejskim futbolem i postanowił skorzystać z oferty Olympique Marsylia. 34-latek podpisał umowę ważną przynajmniej do 30 czerwca 2025 roku. Les Phoceens mogą ją przedłużyć o kolejne 12 miesięcy.

W poprzednim sezonie Aubameyang zaliczył 22 spotkania, strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę. Jeszcze na początku rozgrywek zapisał na swoim koncie osiem minut w koszulce Barcelony. W tym czasie przebywał na murawie wspólnie z Robertem Lewandowskim.

Komentarze