Defensor negocjuje z Arsenalem rozwiązanie kontraktu

Hector Bellerin
Pressfocus Na zdjęciu: Hector Bellerin

Hector Bellerin znalazł się na zakręcie swojej piłkarskiej kariery. Hiszpan nie jest dla Mikela Artety pierwszym wyborem i nie może liczyć na regularne występy w barwach Arsenalu. Fabrizio Romano poinformował, że defensor jest w trakcie negocjacji z klubem na temat rozwiązania swojego kontraktu.

  • Hector Bellerin ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Realu Betis, gdzie czuł się lepiej niż w Arsenalu
  • Hiszpan nie liczy się w planach Mikela Artety, dlatego chciałby odejść z klubu
  • Fabrizio Romano przekazał, że 27-latek negocjuje rozwiązanie swojego kontraktu

Bellerin nie chce już grać dla Arsenalu

Od kilku sezonów Hector Bellerin, o którego transfer zabiegały kilka lat temu czołowe kluby w Europie, na czele z FC Barceloną, notuje regularny zjazd. Obrońca stracił miejsce w wyjściowym składzie Arsenalu, dlatego zdecydował się na odejście na wypożyczenie do Realu Betis. W Hiszpanii również dobre występy przeplatał słabymi, a klub z Sewilli nie zdecydował się na wykupienie go.

W lipcu Hiszpan wrócił do Arsenalu, jednak dla Mikela Artety jest drugim wyborem po Cedricu. Niewykluczone, że wyżej w hierarchii od Bellerina po wyleczeniu kontuzji będzie również Japończyk Takehiro Tomiyasu. Z tego względu 27-latek chciałby rozstać się z Kanonierami. Hiszpan już w trakcie zeszłego sezonu w wywiadach podkreślał, że nie zamierza więcej grać dla londyńskiego zespołu. 

Fabrizio Romano przekazał we wtorek, że Bellerin negocjuje z Arsenalem rozwiązanie kontraktu. Ten jest ważny jeszcze do końca czerwca 2023 roku. Hiszpan chciałby wrócić do Betisu, którego nie stać było na wykupienie go. Będąc wolnym zawodnikiem, defensor w znacznym stopniu obniżyłby koszty związane z zatrudnieniem go.

Zobacz też: Saliba zachwycony debiutem: tak długo na to czekałem

Komentarze