Parc des Princes
Parc des Princes fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Hertha nie odda swojej gwiazdy do PSG

Hertha Berlin, która ma ambitne plany, prawdopodobnie odeprze zainteresowanie Paris Saint-Germain jednym z zawodników swojego zespołu. W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że mistrzowie Francji chcieliby sięgnąć po brazylijskiego napastnika Matheusa Cunhę.

Czytaj dalej…

Klub z Parc des Princes miał być gotowy na wyłożenie 30-35 milionów euro za 21-letniego zawodnika, ale jak informuje Sky Germany, w Berlinie nie chcą słyszeć o ewentualnym transferze. Wiele wskazuje na to, że Hertha, która nie tylko chce zatrzymać w drużynie czołowych zawodników, ale także znacząco ją wzmocnić podczas letniego okna transferowego, odrzuci każdą ofertę PSG w sprawie Brazylijczyka.

Matheus Cunha do zespołu Herthy dołączył zaledwie pół roku temu. Wówczas klub z Berlina wyłożył za piłkarza RB Lipsk 18 milionów euro. Brazylijczyk bardzo szybko stał się ważnym zawodnikiem drużyny ze stolicy Niemiec, rozgrywając w jej barwach dotychczas 11 spotkań w Bundeslidze, w których zdobył pięć bramek i dołożył do tego dwie asysty.

21-latek na europejskie boiska zawitał w 2017 roku, kiedy został zawodnikiem szwajcarskiego FC Sion. Po roku występów w tej drużynie, przeniósł się za 15 milionów euro do RB Lipsk. W jego barwach rozegrał łącznie 52 mecze we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dziewięć goli.

Komentarze