Gundogan obniży wynagrodzenie dla FC Barcelony?

Xavi Hernandez spotkał się z Ilkayem Gundoganem, który jest jednym z celów transferowych FC Barcelony. Pomocnik Manchesteru City jest otwarty na możliwość przeprowadzki do Katalonii.

Ilkay Gundogan
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ilkay Gundogan
  • Po sezonie wygasa kontrakt Ilkaya Gundogana z Manchesterem City
  • Niemiec może pozostać w ekipie mistrza Anglii lub przenieść się do FC Barcelony
  • Xavi Hernandez ma za sobą satysfakcjonującą rozmowę z Gundoganem

FC Barcelona pozyska Gundogana na atrakcyjnych warunkach?

Duma Katalonii nieustannie poszukuje nowego środkowego pomocnika. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Sergio Busquetsa, który wciąż nie podjął decyzji w sprawie opuszczenia Camp Nou. Jego umowa wygasa po sezonie, a FC Barcelona oferuje mu roczne przedłużenie. Decyzja należy do samego zawodnika, który jest kuszony przez klub ze Stanów Zjednoczonych.

Jeśli Busquets odejdzie, w zespole pojawi się jego następca. Jednym z celów transferowych Blaugrany stał się Ilkay Gundogan, możliwy do wyciągnięcia z Manchesteru City na zasadach wolnego transferu.

Niemiecki pomocnik ma dwie możliwości – przedłuży wygasający kontrakt z mistrzem Anglii lub przeniesie się do Katalonii. Hiszpańskie media donoszą, że spotkał się on już z Xavim Hernandezem, a rozmowa przebiegła bardzo pozytywnie. Gundogan jest otwarty na ewentualną przeprowadzkę do Barcelony, a co najważniejsze – może obniżyć dotychczasowe wynagrodzenie.

Zobacz również:

Busquets otrzymał pierwszą ofertę kontraktu od Barcelony
Sergio Busquets

Czy Barcelona zdoła zatrzymać Busquetsa? Mundo Deportivo twierdzi, że Sergio Busquets otrzymał możliwość rocznego przedłużenia kontraktu z FC Barceloną. W umowie istnieje także zapis przedłużenia o kolejny sezon uzależniony od ilości rozegranych minut w przyszłej kampanii. Ponadto odnowienie obejmuje ogromną redukcję płac w porównaniu z tym, co obecnie zarabia Busquets. Ostateczna decyzja leży teraz w

Czytaj dalej…

Komentarze