Nieudana przygoda w Anglii. Napastnik wraca do ojczyzny

Goncalo Guedes
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Guedes

Nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z wysokimi wymaganiami, jakie stawia Premier League. Do grupy zawodników, którzy niekoniecznie zdołali odnaleźć się na angielskich boiskach, dołączył Goncalo Guedes, który po zaledwie półrocznym pobycie na Wyspach został wypożyczony Benfiki.

  • Goncalo Guedes opuszcza Premier League po półrocznej przygodzie
  • Portugalczyk został wypożyczony do ojczyzny
  • W umowie nie zawarto opcji wykupu

Szybka weryfikacja przygody z Premier League

Transfer do Premier League miał być kolejnym krokiem w rozwoju reprezentanta Portugalii. Niestety, Goncalo Guedes nie zdołał rozwinąć skrzydeł na angielskich murawach i zaledwie po sześciu miesiącach od transferu do Wolverhampton postanowił zmienić otoczenie. 26-latek do końca sezonu będzie reprezentował barwy Benfiki, a więc klubu, w którym rozpoczynam przygodę z profesjonalnym futbolem.

Goncalo Guedes zdołał zaliczyć 13 występów w Premier League. Portugalczyk strzelił gola i zaliczył asystę. Wychowanek ekipy ze Stadio da Luz średnio notował około 55 minut gry na mecz, co z pewnością nie spełniało jego oczekiwań dotyczących przenosin do Wolverhampton. Julen Lopetegui, trener Wilków, nie widział dla niego miejsca w składzie, co przyspieszyło decyzję o powrocie do ekipy Orłów. W porozumieniu dotyczącym półrocznego wypożyczenia zabrakło opcji wykupu.

Komentarze