Przemysław Frankowski trafi do Turcji?

Przemysław Frankowski
PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Jak podają tureckie media, Besiktas Stambuł zagiął parol na Przemysława Frankowskiego. Choć obecnie nie są znane żadne szczegóły tej ewentualne transakcji to mówi się, że turecki klub chciałby pozyskać reprezentanta Polski już podczas zimowego okienka transferowego.

  • Frankowski ma za sobą udany mundial i dobre występy w Lens
  • Polakiem zainteresował się Besiktas Stambuł
  • 27-latek wyceniany jest na około 7 mln euro

Frankowski zdecyduje się na transfer do słabszej ligi?

Przemysław Frankowski pokazał się z dobrej strony na mundialu w Katarze. Skrzydłowy wystąpił we wszystkich czterech meczach trzykrotnie znajdując się wyjściowym składzie. Na placu gry z ławki rezerwowych pojawił się jedynie w pierwszym meczu turnieju przeciwko Meksykowi.

Frankowski zaliczył znakomity poprzedni sezon zdobywając sześć goli i notując pięć asyst w 37 meczach w Ligue 1. W trwającej kampanii gola jeszcze nie zdobył, ale ale jest podstawowym zawodnikiem RC Lens.

Okazuje się, że reprezentant Polski znalazł się na liście życzeń Besiktasu, który zajmuje obecnie dopiero ósme miejsce w tabeli tureckiej Super Lig. Klub ze Stambułu szuka wzmocnień w ofensywie dlatego zainteresował się 27-letnim zawodnikiem Lens. Sportowo byłby to jednak krok w tył, bowiem liga turecka jest słabsza od francuskiej, jednak sam zawodnik w Stambule z pewnością mógłby liczyć na wyższe zarobki.

Frankowski jest wyceniany obecnie na około 6-7 milionów euro. Jego kontrakt z RC Lens obowiązuje do czerwca 2026 roku.

Zobacz również: Vlog z Kataru #10. Rozmowa z polskim konikiem. “Nie potrzebuję innej pracy”

Komentarze