Ferran Torres planuje się odbudować. FC Barcelonie może zabraknąć cierpliwości

Ferran Torres jest typowany do opuszczenia FC Barcelony wraz z końcem sezonu. Klub potrzebuje funduszy i planuje sprzedać zawodników, którzy nie gwarantują wystarczającej jakości. Sam skrzydłowy nie zamierza jednak wyprowadzać się z Camp Nou - informuje "Sport".

Ferran Torres
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Ferran Torres
  • FC Barcelona szuka pieniędzy i rozważa sprzedaż niektórych zawodników
  • Wśród kandydatów do opuszczenia Camp Nou tego lata jest Ferran Torres
  • Hiszpański skrzydłowy wierzy, że uda mu się odbudować formę i zostać w FC Barcelonie

FC Barcelona ulegnie Torresowi?

Władze FC Barcelony mają przed sobą szereg kluczowych decyzji. Joan Laporta otwarcie mówi o potrzebie wzmocnień kilku pozycji, co wiąże się również z koniecznością znalezienia funduszy. Duma Katalonii sprzeda latem zawodników, którzy nie grają wiele i nie gwarantują wymaganej jakości. Wśród kandydatów jest Ferran Torres, który w ostatnich tygodniach zasiada najczęściej na ławce rezerwowych.

Skrzydłowy trafił na Camp Nou w styczniu 2022 roku. FC Barcelona zapłaciła za niego Manchesterowi City aż 55 milionów euro, co wówczas wydawało się odpowiednią kwotę. Z transferem Torresa wiązano ogromne nadzieje – miał on bowiem stać się nowym liderem ofensywy.

Po czasie wiadomo, że ten ruch się Blaugranie nie opłacił. Torres wciąż ma sporą wartość rynkową i budzi zainteresowanie, więc to właśnie on może zostać latem poświęcony, aby zyskać niezbędne fundusze.

Plany klubu może pokrzyżować sam zawodnik, który nie myśli o odejściu. “Sport” informuje, że jego priorytetem jest powrót do formy, walka o wyjściowy skład i pozostanie w FC Barcelonie na kolejne lata. Xavi Hernandez traci natomiast nadzieję, że Torres zdoła się jeszcze odbudować.

Zobacz również: Kluczowa decyzja Realu w kontekście letniego okienka

Komentarze