FC Barcelona oficjalnie z kolejnym wzmocnieniem. Nowy nabytek zaprezentowany

Raphinha
PressFocus Na zdjęciu: Raphinha

FC Barcelona w piątek sfinalizowała transfer kolejnego zawodnika. Oficjalnie piłkarzem Dumy Katalonii został Raphinha, który złożył podpis pod umową i został zaprezentowany. 

  • FC Barcelona sfinalizowała w piątek trzeci transfer podczas letniego okna transferowego
  • Pięcioletni kontrakt z klubem podpisał Raphinha
  • Wcześniej zespół Xaviego Hernandeza wzmocnili Andreas Christensen i Franck Kessie

Raphinha oficjalnie w Barcelonie

FC Barcelona już w środę poinformowała o uzyskaniu porozumienia z Leeds United w sprawie warunków transferu Brazylijczyka. Po pomyślnym przejściu badań medycznych, Raphinha oficjalnie podpisał kontrakt z klubem. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2027 roku.

Raphinha do klubu z Camp Nou przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Leeds United za 58 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o kolejne dziewięć milionów euro w różnego rodzaju bonusach. 

Brazylijczyk na boiskach Premier League występował przez ostatnie dwa sezonu, rozgrywając łącznie 65 spotkań, w których zdobył 17 bramek i dołożył 12 asyst. Przed przenosinami do Anglii bronił barw takich klubów jak Vitoria Guimaraes, Sporting Lizbona i Stade Rennes.

25-latek jest trzecim zawodnikiem, którego pozyskanie przed nowym sezonem potwierdziła FC Barcelona. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali Andreas Christensen i Franck Kessie, którzy dołączyli do katalońskiego zespołu na zasadzie wolnych transferów odpowiednio z Chelsea i Milanu.

Zobacz także: Kolejny spór na linii Barcelona – De Jong. Holender nadal blokuje transfer

Komentarze