FC Barcelona wypisuje się z walki o pomocnika Man City

Bernardo Silva nastawia się na opuszczenie Manchesteru City już w trakcie letniego okienka. Wiele wskazuje na to, że trapiona problemami finansowymi FC Barcelona nie będzie mogła przeprowadzić takiego transferu, więc faworytem do pozyskania Portugalczyka jest Paris Saint-Germain.

Bernardo Silva
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bernardo Silva
  • Bernardo Silva rozważa latem opuszczenie Manchesteru City
  • FC Barcelona najprawdopodobniej nie będzie w stanie przeprowadzić tak kosztownego transferu
  • Faworytem do pozyskania reprezentanta Portugalii jest PSG

Barcelona odpuści cel transferowy?

Bernardo Silva był dla FC Barcelony głównym celem transferowym w trakcie zeszłorocznego lata. Hiszpański gigant był gotów poświęcić Frenkiego de Jonga, byleby tylko pozyskać gwiazdę Manchesteru City. Ostatecznie Holender pozostał na Camp Nou i zdecydowanie poprawił swoje notowania.

Zimą znów sporo mówiło się o potencjalnych przenosinach Silvy do Katalonii. Mistrzowie Anglii nie byli jednak zainteresowanie rozstaniem ze swoim pomocnikiem, więc temat transferu szybko upadł.

Sam Silva intensywnie myśli nad swoją przyszłością. W mediach pojawiły się nawet sygnały, że planuje pójść drogą Joao Cancelo i opuścić szeregi Obywateli.

Dla FC Barcelony będzie to jednak bardzo trudny temat do zrealizowania. Manchester City oczekuje minimum 80 milionów euro, a Duma Katalonii nieustannie mierzy się z problemami finansowymi. Biorąc pod uwagę również słowa Joana Laporty, który stwierdził, że środek pola nie potrzebuje latem wzmocnień, możemy śmiało wykluczyć taki transfer.

Faworytem do pozyskania Silvy jest więc Paris Saint-Germain, które przeprowadzi latem kolejną rewolucję kadrową.

Zobacz również:

Real myśli nad zastąpieniem Benzemy. Trzy nazwiska na liście życzeń
Richarlison

Mbappe znów łączony z Realem Obecny sezon nie układa się najlepiej dla Karima Benzemy. Napastnika męczą problemy zdrowotne, które raz na jakiś czas uniemożliwiają regularne granie. Z powodu kontuzji nie wystąpił on na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze, a także opuścił kilka ligowych spotkań Realu Madryt. W szeregach Królewskich pojawił się niepokój, czy 35-latek będzie

Czytaj dalej…

Komentarze