FC Barcelona i Tottenham powalczą o Argentyńczyka

Cristian Romero
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Cristian Romero

Na transferowym rynku szykuje się ciekawa rywalizacja pomiędzy Barceloną i Tottenhamem Hotspur. Oba kluby mogą stanąć w szranki o pozyskanie obrońcy Atalanty Bergamo Cristiana Romero. Na razie konkretniejszy był przedstawiciel Premier League, ale Duma Katalonii ma już szykować swoją propozycję.

  • Obrońca Atalanty Bergamo Cristian Romero nie może narzekać na brak zainteresowania. Wśród klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem wymienia się Barcelonę i Tottenham Hotspur
  • Tottenham złożył już pierwszą oficjalną ofertę w sprawie transferu, ale nie została ona zaakceptowana przez władze włoskiego klubu
  • Wkrótce Atalanta Bergamo może otrzymać także konkretną ofertę ze strony Barcelony

Tottenham z pierwszą ofertą za Romero

Reprezentant Argentyny jest jednym z głównych celów transferowych Tottenhamu Hotspur, który miał nawet przedstawić Atalancie ofertę opiewającą na 40 milionów euro plus 10 milionów euro w bonusach. Propozycja nie została jednak przyjęta przez włoski klub, który oczekuje za Romero 60 milionów euro.

Tottenham nie zamierza rezygnować i prawdopodobnie w najbliższym czasie złoży Atalancie kolejna ofertę. Niewykluczone, że Koguty przeznaczą na ten cel 13 milionów euro, za które we wtorek sprzedali do Al-Duhail Toby’ego Alderweirelda.

FC Barcelona może wkroczyć do gry

Drużyna z północnego Londynu nie może jednak zbyt długo zwlekać, bowiem jak informuje Sportitalia, do Atalanty może wkrótce trafić oferta z innego klubu. Romero w swoim zespole chętnie widzieliby także przedstawiciele FC Barcelony, a przenosiny do katalońskiego klubu byłyby dla Argentyńczyka niezwykle kuszącą opcją.

Romero co prawda uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z Tottenhamem, ale możliwość występów w jednej drużynie ze swoim rodakiem Lionelem Messim może go przekonać do podjęcia innej decyzji.

23-letni obrońca zwrócił na siebie uwagę świetnymi występami w poprzednim sezonie w barwach Atalanty, do której trafił przed rokiem z Juventusu. Wcześniej nie był w stanie przebić się w drużynie Starej Damy i był także wypożyczony do Genoi.

Zobacz także: Tottenham rozstał się z reprezentantem Belgii

Komentarze