FC Barcelona gotowa na sprzedaż Marca-Andre ter Stegena

Marc-Andre ter Stegen
Pressfocus Na zdjęciu: Marc-Andre ter Stegen

Latem FC Barcelona planuje sprzedać wielu zawodników. Jednym z nich może być według stacji Cadena Ser Marc-Andre ter Stegen. Niemiec przestał być nietykalny, a środki uzyskane z jego sprzedaży wydatnie podreperowałyby budżet klubu.

  • Ter Stegen rozgrywa dość przeciętny sezon w barwach Barcy
  • Niemiec nie ma pełnego poparcia Xaviego
  • W przypadku otrzymania satysfakcjonującej oferty klub rozważy sprzedaż bramkarza

W Blaugranie coraz mniej “nietykalnych” zawodników

Początek sezonu był dla Marca-Andre ter Stegena nieudany. Niemiec często popełniał błędy i nie prezentował tak wysokiego poziomu, do jakiego przyzwyczaił kibiców Dumy Katalonii. Od czasu objęcia posady trenera przez Xaviego golkiper poprawił się, ale może być to niewystarczające, żeby uniknąć odejścia. Klub jest rozczarowany jego postawą i rozważa sprzedanie go.

Według stacji Cadena Ser, FC Barcelona jest gotowa na sprzedaż bramkarza w przypadku otrzymania satysfakcjonującej oferty finansowej. Według tamtejszych mediów, ter Stegen nie cieszy się zaufaniem Xaviego, a szkoleniowiec zaakceptowałby jego odejście. Klub rozważa postawienie na jednego ze swoich wychowanków, tak jak dawniej miało to miejsce w przypadku Victora Valdesa. Może to być ogromna szansa dla Inakiego Peni, który zbiera dobre recenzje na wypożyczeniu w Galatasaray.

Ewentualne odejście 30-letniego zawodnika pozwoliłoby klubowi zbalansować budżet pod względem bieżących oraz przyszłych wydatków. Sytuacja finansowa klubu jest na tyle trudna, że oprócz ter Stegena Barcę latem opuścić może także Frenkie de Jong. Holender jest łączony z przenosinami do Manchesteru United.

Czytaj dalej: Coutinho uzgodnił warunki kontraktu, Brazylijczyk wkrótce definitywnie rozstanie się z Barceloną

Komentarze