Coutinho uzgodnił warunki kontraktu, Brazylijczyk wkrótce definitywnie rozstanie się z Barceloną

Philippe Coutinho
fot. PressFocus Na zdjęciu: Philippe Coutinho

Philippe Coutinho jest już bardzo blisko definitywnego rozstania z FC Barceloną. Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał nowe wieści na temat przyszłości Brazylijczyka. Aston Villa ma plan, aby wykupić zawodnika z klubu z Camp Nou.

  • Philippe Coutinho wkrótce na dobre pożegna się z FC Barceloną
  • Aston Villa chce wykupić Brazylijczyka, twierdzi Fabrizio Romano
  • Suma transakcji ma wynieść 20 milionów euro

Coutinho definitywnie pożegna się z Barceloną

Philippe Coutinho od momentu, gdy wrócił na Wyspy Brytyjskie znów zaczął cieszyć swoją grą kibiców. Taki stan rzeczy chce wykorzystać FC Barcelona. Wraz z lepszą grą Brazylijczyka pojawili się chętni na transfer z udziałem piłkarza. Zawodnik jest natomiast zdecydowany na kontynuowanie kariery w Aston Villa.

Dziennikarz Fabrizio Romano ujawnił, że ekipa z Villa Park też jest zainteresowana transferem definitywnym z udziałem piłkarza. Suma transakcji ma wynieść 20 milionów euro. Jednocześnie Katalończycy podjęli decyzję, aby pójść na ustępstwa w sprawie sprzedaży Philippe’a Coutinho. Wcześniej mówiło się o sumie 40 milionów euro za zawodnika.

29-letni piłkarz ma podpisać z Aston Villa kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022/2023. W tym sezonie Philippe Coutinho wystąpił w 16 spotkaniach Premier League, w których zdobył cztery bramki, a ponadto zanotował trzy asysty.

Brazylijski piłkarz trafił do teamu z Villa Parka w styczniu tego roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 20 milionów euro. Zawodnik kontrakt z Katalończykami ma ważny do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej: Przerażające sceny na Camp Nou, Araujo ze wstrząśnieniem mózgu

Komentarze