Ekspresowy awans reprezentanta Włoch? Chcą go trzy kluby

Wilfried Gnonto notuje znakomite wejście do Premier League. Filigranowy skrzydłowy we wrześniu zamienił FC Zurych na Leeds United i po zaledwie sezonie spędzonym na Elland Road może zamienić klub na zdecydowanie silniejszy.

Wilfried Gnonto (Wolverhampton Wanderers - Leeds United, Premier League)
PressFocus Na zdjęciu: Wilfried Gnonto (Wolverhampton Wanderers - Leeds United, Premier League)
  • Wilfried Gnonto we wrześniu trafił do Leeds United
  • Włoch świetnie spisuje się w koszulce Pawi
  • Po sezonie 19-latek może zmienić klub w Premier League

Ekspresowy awans Włocha w Premier League

Wilfried Gnonto rozgrywa swój pierwszy sezon w Premier League. 19-letni Włoch szybko okazał się wzmocnieniem Leeds United i zwrócił na siebie uwagę zdecydowanie wyżej notowanych klubów. Skrzydłowy ma za sobą 16 spotkań w angielskiej elicie – jego dorobek to dwa trafienia i trzy asysty.

Reprezentant Italii to jedna z kluczowych postaci Pawi, które muszą bić się o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gnonto w dwóch ostatnich meczach popisał się dwoma znakomitymi podaniami, a z jego dograń dwukrotnie skorzystał Jack Harrison.

Znakomita dyspozycja nastolatka sprawiła, że ten po zaledwie jednym sezonie spędzonym na Elland Road może zmienić klubowe barwy. Zgodnie z doniesieniami La Gazzetta dello Sport były zawodnik młodzieżowych drużyn Interu Mediolan jest bacznie obserwowany przez Arsenal, Chelsea i Manchester City.

Jeżeli Gnonto nie obniży lotów, letni transfer jest właściwie przesądzony. Włoch będzie mógł wręcz przebierać w ofertach ekip, które nie muszą martwić się o swój los w Premier League.

Komentarze