Milan zainteresowany bramkarzem Chelsea

Edouard Mendy
PressFocus Na zdjęciu: Edouard Mendy

Według Gianluki Di Marzio, Milan jest zainteresowany wypożyczeniem Edouarda Mendy’ego w obliczu kontuzji Mike’a Maignana. Transakcja nie będzie jednak łatwa do zrealizowania.

  • Edouard Mendy znalazł się na celowniku Milanu
  • Mike Maignan wciąż nie jest zdolny do gry
  • Dlatego “Rossoneri” szukają jego zastępcy

Edouard Mendy zamieni Mediolan na Londyn?

Ciekawe informacje przekazał Gianluca Di Marzio – według włoskiego dziennikarza, Milan jest zainteresowany sprowadzeniem Edouarda Mendy’ego z Chelsea. “Rossoneri” podczas najbliższego zimowego okienka transferowego chcieliby wypożyczyć senegalskiego bramkarza, który tymczasowo zastąpiłby wciąż kontuzjowanego Mike’a Maignana.

Taki transfer będzie jednak trudny do zrealizowania. Aktualnie mistrz Italii dysponuje dwoma bardzo doświadczonymi golkiperami – Ciprianem Tatarusanu oraz Antonio Mirante – którzy nie zapewniają odpowiedniej jakości między słupkami drużyny z Mediolanu.

Edouard Mendy ostatnio stracił miejsce w składzie Chelsea na rzecz Kepy Arrizabalagi, a także nie może dogadać się z włodarzami “The Blues” ws. nowego kontraktu, co podobno stawia jego najbliższą przyszłość w Londynie pod dużym znakiem zapytania.

29-krotny reprezentant Senegalu występuje w zespole popularnych “Niebieskich” od września 2020 roku, kiedy to przeprowadził się na Stamford Bridge za 24 miliony euro ze Stade Rennes. 30-letni bramkarz w sezonie 2020/21 był jednym z najlepszych piłkarzy Chelsea, która sięgnęła po Ligę Mistrzów.

Edouard Mendy w 20 spotkaniach trwającej kampanii wpuścił 24 gole i zachował 4 czyste konta. Jego wartość rynkowa jest szacowana na 25 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Chelsea omawia z Benfiką proces płatności za transfer gwiazdy mundialu
Enzo Fernandez

Chelsea prowadzi rozmowy z Benfiką Lizbona w sprawie transferu z udziałem Enzo Fernandeza. Informacje na ten temat przekazał dziennikarz TyC Sports Cesar Luis Merlo. Głównym tematem dialogu jest struktura wypłaty 127 milionów euro za zawodnika. Taką sumę jest gotowy wyłożyć klub ze Stamford Bridge. Nabiera kształtów ewentualny transfer z udziałem Enzo Fernandeza dziennikarz Cesar Luis

Czytaj dalej…

Komentarze