Dybala na radarze dwóch ekip z Premier League

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala i jego przyszłość w Juventusie wciąż nie została wyjaśniona. Z upływem czasu narastają spekulacje związane z tym, że Argentyńczyk może zmienić barwy klubowe. Najnowsze donienienia dziennikarzy wskazują, że zawodnikiem mogą zainteresować się klubu z Premier League.

Latem możliwa zmiana otoczenia

Paulo Dybala, według informacji France Football znalazł się na celowniku Chelsea i Totenhamu Hotspur. Spekuluje się, że oba kluby z Londynu są żywo zainteresowane pozyskanie Argentyńczyka, chcąc skorzystać z promocyjnej ceny za zawodnika.

Podobno cena ustalona za przez sterników Starej Damy za byłego zawodnika Palermo wynosi tylko 48 milionów euro. Wpływ na to ma mieć fakt, że piłkarz ma umowę z Juve ważną tylko do końca czerwca 2022 roku. W związku z tym już w styczniu piłkarz będzie mógł zacząć rozmawiać z klubami chętnymi na jego pozyskanie.

Chociaż jeszcze kilka miesięcy temu dużo mówiło się o tym, że zawodnik podpisze nowy kontrakt z Juventusem, to ostatnio doniesienia w tej kwestii wyraźnie ostygły. Niewykluczone zatem, że przyszłość Dybali rozstrzygnie się już latem. Tym samym realny scenariusz zakłada, że piłkarz zmieni barwy klubowe.

Kluby z Londynu przodują w wyścigu po Argentyńczyka

Dybala podobno wydaje się otwarty na zmianę otoczenie. Chętne na pozyskanie zawodnika mają być Chelsea i Tottenham. Sternicy The Blues mogą tym samym znów wzmocnić swój ofensywny potencjał, który już teraz składa się z takich zawodników jak Timo Werner, czy Hakim Ziyech.

Tymczasem o sile Th Spurs decydują przede wszystkim Heung-min Son i Harry Kane. Niemniej dobrych piłkarze nigdy za wiele. Tym bardziej że Garteh Bale jest tylko wypożyczeniu w Tottenhamie. Z kolei wahania formy notuje Erik Lamela.

Dybala w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 16 spotkaniach, notując w nich trzy gole i dwie asysty.

Komentarze