Defensor reprezentacji Holandii na radarze Interu

Denzel Dumfries
Denzel Dumfries Pressfocus

Inter Mediolan poszukuje następcy Achraf Hakimi, który opuści latem drużynę. Jego następcą może zostać Denzel Dumfries, który bierze udział na Euro 2020 z reprezentacją Holandii.

  • Inter ma kolejnego kandydata do zastąpienia Achrafa Hakimiego
  • Do Mediolanu może trafić Denzel Dumfries
  • Reprezentant Holandii imponuje formą podczas Euro 2020

Hakimi lekiem na kłopoty finansowe Interu

Inter w sezonie 2020/2021 został mistrzem Włoch pierwszy raz od 2010 roku. Sportowo mediolańczycy poradzili sobie świetnie. Gorzej wygląda aspekt biznesowy. Nerazzurri mają problemy finansowe i muszą oszczędzać. Ze stanowiskiem trenera pożegnał się Antonio Conte. Jego miejsce zajął były opiekun Lazio, Simone Inzaghi. Nie będzie miał on dyspozycji Achrafa Hakimiego, co przyznał agent zawodnika. Wciąż nie wiemy jednak gdzie i za ile sprzedany zostanie Marokańczyk.

Hakimi wzbudza zainteresowanie dwóch drużyn. 22-latka w swoich szeregach chcą mieć Paris Saint-Germain i Chelsea. Inter oczekuje za swojego piłkarza 80 milionów euro. Media informowały, że włoski zespół otrzymał już oferty transferowe, ale nie na kwotę, której żąda.

Reprezentant Holandii może trafić do Włoch

Hakimi to kluczowy zawodnik Interu, dlatego jego następca musi prezentować wysoki poziom sportowy. Voetbal International informuje, że na celowniku mediolańczyków znalazł się Denzel Dumfries. 25-latek aktualnie bierze udział w Euro 2020 z reprezentacją Holandii. Piłkarz ten radzi sobie bardzo dobrze na tym turnieju, gdyż strzelił gola Ukrainie. Został także wybrany piłkarzem meczu w spotkaniu przeciwko naszym sąsiadom.

Dumfries od lipca 2018 roku reprezentuje barwy PSV Eindhoven, do którego trafił za ponad pięć milionów euro. Portal Transfermarkt wycenia go na blisko trzy razy większą kwotę. W sezonie 2020/2021 25-latek rozegrał 41 spotkań i strzelił cztery gole. Dziewięciokrotnie asystował. PSV ma już alternatywę na wypadek jego odejście. Zawodnikiem holenderskiego klubu od 1 lipca będzie bowiem Phillipp Mwene z FSV Mainz.

Czytaj także: Milan może dzisiaj sfinalizować transakcję z udziałem Giroud

Komentarze