Milan może dzisiaj sfinalizować transakcję z udziałem Giroud

Olivier Giroud
Olivier Giroud fot. PressFocus

AC Milan według doniesień mediów może dzisiaj wzmocnić się w ofensywie. Sternicy Rossonerich mają zaplanowane spotkanie z decydentami Chelsea w sprawie finalizacji transferu z udziałem Oliviera Giroud.

  • AC Milan ma dzisiaj przeprowadzić decydujące rozmowy w sprawie transferu napastnika
  • Czerwono-czarnych może wzmocnić Olivier Giroud
  • Francuz uzgodnił już warunki indywidualne z włoskim klubem

Giroud blisko Milanu?

AC Milan nie ukrywa tego, że jest chętny na pozyskanie reprezentanta Francji. Giroud jednak ma kontrakt ważny z The Blues do końca czerwca przyszłego roku, więc rozmowy w sprawie ewentualnej transakcji muszą być prowadzone przez przedstawicieli klubu z Serie A z działaczami Chelsea.

Agenci francuskiego napastnika zdążyli już ujawnić, że angielski klub obiecał Giroud zgodę na transfer, jeśli otrzyma ofertę spoza Premier League. Wiadomo nie od dzisiaj, że rozmowy z mistrzem świata z 2018 roku prowadził Milan, którzy szuka wzmocnień w ataku.

Spekuluje się, że Giroud doszedł już do porozumienia z mediolańczykami. Ma ono polegać na tym, że zawodnik ma związać się z włoskim klubem umową na dwa lata, dzięki której rocznie będzie zarabiał cztery miliony euro.

Milan potrzebuje co najmniej jednego nowego napastnika na sezon 2021/2022, biorąc pod uwagę, że Zlatan Ibrahimovic wciąż dochodzi do siebie po kontuzji kolana.

Szwed przechodzi leczenie zachowawcze, ale według ostatnich informacji La Gazzetta dello Sport być może będzie musiał przejść operację kolana, jeśli do końca miesiąca jego sytuacja zdrowotna nie ulegnie poprawie.

Czytaj więcej: AC Milan rozważa pozyskanie Milika

Komentarze