Deco zaoferował Barcelonie obrońcę

Edmond Tapsoba podczas meczu z Werderem
Edmond Tapsoba podczas meczu z Werderem PressFocus

Od nowego sezonu nowym obrońcą Barcelony prawdopodobnie będzie Eric Garcia. To jednak niejedyny zawodnik, który może wzmocnić defensywę drużyny prowadzonej obecnie przez Ronalda Koemana. Jak informuje dziennik Sport katalońskiemu klubowi zaoferowany został obrońca Bayeru Leverkusen Edmond Tapsoba.

FC Barcelona i problemy w defensywie

FC Barcelona w obecnym sezonie zmagała się z dużymi problemami w defensywie. Wpływ na to miały nie tylko liczne kontuzje (Pique, Umtiti), ale również słaba forma poszczególnych zawodników (Lenglet). Nic więc dziwnego, że jednym z priorytetów Dumy Katalonii było wzmocnienie tej formacji. Niemal przesądzone jest, że od przyszłego sezonu zawodnikiem Barcelony będzie Eric Garcia, który na Camp Nou przeniesie się na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru City. Obie strony na razie oficjalnie tego nie potwierdziły, ale porozumienie w tej sprawie zostało już osiągnięte.

Tapsoba oferowany Dumie Katalonii

Wiele jednak wskazuje na to, że w związku ze wspomnianymi problemami, Barcelona będzie latem czyniła starania o pozyskanie jeszcze jednego środkowego obrońcy. Jednym z kandydatów może być Edmond Tapsoba z Bayeru Leverkusen, którego katalońskiemu klubowi zaoferował jego menedżer Deco. Na przeszkodzie w dokonaniu transferu mogą jednak stanąć względy finansowe.

Wartość 22-letniego reprezentanta Burkina Faso oceniana jest obecnie na około 40 milionów euro. Obecnie jest to kwota poza zasięgiem Barcelony, która zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Deco, który w przeszłości bronił barw klubu z Camp Nou, jest jednak otwarty na rozmowy z Barceloną i poszukiwania różnych sposobów pozwalających na zmniejszenie wysokich kosztów ewentualnej operacji.

Tapsoba do zespołu Bayeru Leverkusen trafił w styczniu 2020 roku za 18 milionów euro z Vitorii Guimarares. Przebojem wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Petera Bosza i aktualnie jest jednym z jej kluczowych zawodników. Od czasu przenosin do Niemiec rozegrał na boiskach Bundesligi 51 spotkań, zdobywając dwie bramki.

Komentarze