Daniele De Rossi
Daniele De Rossi fot. ASInfo

De Rossi jednak dołączy do Boca Juniors?

Stosunkowo niedawno słychać było głosy, że Daniele De Rossi po rozstaniu z AS Romą jest gotowy zakończyć piłkarską karierę. Tymczasem najnowsze doniesienia ws. przyszłości 36-latka sugerują, że ten może kontynuować swoją karierę w Boca Juniors.

Czytaj dalej…

Doświadczony włoski pomocnik miałby parafować z argentyńskim klubem umowę na pięć miesięcy, spełniając jednocześnie jedno ze swoich życiowych marzeń, którym jest gra na słynnej La Bombonerze w Buenos Aires.

Warto zaznaczyć, że pomocny przy finalizacji transakcji może być jego były kolega z czasów gry w szeregach Wilków, czyli Nicola Burdisso, który jest obecnie dyrektorem sportowym w argentyńskim klubie.

Zwolennikiem kontynuowania kariery przez De Rossiego jest również Damiano Tommasi, który swego czasu też reprezentował barwy Giallorossich, a dzisiaj jest prezesem AIC (Stowarzyszenia Włoch Piłkarzy).

– Nie można pozwolić komuś innemu decydować, kiedy Daniele ma przejść na emeryturę. Wszyscy wiemy, ile on ma pasji do tego sportu i są kluby, które wciąż mogą motywować go do świetnej gry – powiedział Tommasi w rozmowie Tuttomercatoweb.

– Są zawodnicy, którzy zakładając inną koszulkę niż ta Romy, nie muszą być skrępowani. Przypominam, że De Rossi wygrał mistrzostwo świata z reprezentacją Włoch, więc zasługuje na szacunek i uznanie – dodał 45-latek.

Komentarze