Leeds chce pokrzyżować plany Milanowi

De Ketalaere (z prawej) w walce z Marquinhosem (PSG)
PressFocus Na zdjęciu: De Ketalaere (z prawej) w walce z Marquinhosem (PSG)

AC Milan od kilku tygodni pracował nad transferem Charlesa De Ketelaere. Rossoneri nie zdołali jednak, jak dotąd, sprostać wymaganiom finansowym Club Brugge. Te nie są za to przeszkodą dla Leeds United, które również chciałoby zakontraktować belgijskiego pomocnika.

  • Charles De Ketelaere to jeden z największych belgijskich talentów
  • O pomocnika stara się Milan, ale jego finanse są obecnie zamrożone
  • 21-latka chce też Leeds, dla którego wymagane 30 milionów euro nie jest kwotą zaporową

De Ketelaere nie trafi do mistrzów Włoch, ale do Leeds? Finanse kluczową kwestią

Charles De Ketelaere to jeden z największych belgijskich talentów. Ofensywny pomocnik, porównywany do Kevina De Bruyne, to trzykrotny mistrz kraju z Club Brugge. Miniony sezon dobitnie udowodnił, że 21-latek dotarł już do sufitu rodzimej ligi i musi ruszyć na podbój silniejszych rozgrywek.

O wszechstronnego zawodnika od dłuższego czasu zabiega AC Milan. Rossoneri przechodzą jednak przez delikatny moment. Pomimo tego, że właśnie zostali mistrzami Włoch i zagrają w Lidze Mistrzów, mają zamrożone finanse. Wpływa na to opóźnienie związane z przejęciem klubu, a także przeciągające się negocjacje z dyrektorami: Paolo Maldinim oraz Fredericiem Massarą. Sprawia to, że mediolańczycy nie są w stanie negocjować z Club Brugge, które ustaliło 30 milionów euro jako kwotę rozpoczynającą rozmowy.

Ta liczba nie przeraża za to Leeds United. Pawie, które w ostatniej chwili opuściły strefę spadkową Premier League, poszukują wzmocnień na przyszły sezon. Dodatkowo ośmiokrotny reprezentant Belgii może zagrać na skrzydle, a wszystko wskazuje na to, że z Elland Road pożegna się Raphinha. Byłby zatem istotnym wzmocnieniem na kilku pozycjach. Choć w teorii 21-latek powinien preferować transfer do mistrza kraju, możliwe, iż opieszałość finansowa Rossonerich wpłynie na przenosiny gracza do Anglii.

De Ketelaere rozegrał w minionym sezonie 49 spotkań. Zanotował w nich 18 bramek i dziesięć asyst.

Zobacz również: Neymar i PSG chcą rozwodu, ale czy jest on możliwy?

Komentarze