Darmian wkrótce powinien zasilić Juve

Piłkarze Juventusu
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Piłkarze Juventusu

Wszystko wskazuje na to, że lada moment zakończy się przygoda Matteo Darmiana z Manchesterem United. Włoski zawodnik ma wkrótce wrócić na Półwysep Apeniński, gdzie zasili Juventus FC. Przypomnijmy, że zawodnik, zanim opuścił Włochy, to bronił barw Torino FC.

Czytaj dalej…

Informacje na temat ewentualnej przeprowadzki 29-latka do ekipy z Piemontu podał znany dziennikarz La Gazzetta dello Sport Romeo Agresti. Darmian miałby trafić do Juve na półroczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

W związku z powyższą transakcją działacze Czerwonych Diabłów mają skorzystać z klauzuli w umowie z piłkarzem, która daje możliwość przedłużenia kontraktu o kolejne 12 miesięcy. Tym samym Darmian zwiąże się z Man Utd kontraktem do końca czerwca 2020 roku, ale tylko po to, aby angielski klub mógł zarobić na jego ewentualnej sprzedaży.

Juventus ma zapłacić cztery miliony euro za wypożyczenie Darmiana. Jeśli sternicy Starej Damy zdecydują po zakończeniu sezonu, że chcą pozyskać zawodnika na zasadzie transferu definitywnego, to wówczas na konto Czerwonych Diabłów będzie musiała trafić dodatkowa suma, która nie została na razie ujawniona.


Komentarze