CSKA Moskwa ogłosiło transfer Vlasicia do West Ham United

Nikola Vlasic
Nikola Vlasic fot. PressFocus

CSKA Moskwa w oficjalnym komunikacie poinformowało o rozstaniu z Nikolą Vlasiciem. Reprezentant Chorwacji karierę będzie kontynuował w angielskim West Ham United. Zawodnik rozstał się z rosyjskim klubem po dwóch latach.

  • Nikola Vlasić został nowym zawodnikiem West Ham United
  • Chorwat po dwóch latach wrócił do Premier League
  • Suma transferu wyniosła według medialnych doniesień blisko 30 milionów euro

Vlasić nowym zawodnikiem Młotów

CSKA Moskwa zarobiło na transakcji blisko 30 milionów euro. Przypomnijmy natomiast, że Vlasic do ekipy ze stolicy Rosji trafił w 2019 roku za 15,7 miliona euro z Evertonu.

Po niedługiej przerwie 23-latek wraca na Wyspy Brytyjskie. Z klubem z Londynu zawodnik związał się umową na pięć lat. Kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku. Vlasic jest już po przejściu testów medycznych i podpisaniu odpowiednich dokumentów.

26-krotny reprezentant Chorwacji w tej kampanii wystąpił łącznie w pięciu meczach ligi rosyjskiej, w których zaliczył jedną asystę. Tymczasem ogólnie w angielskiej Premier League piłkarz rozegrał 12 meczów, gdy jeszcze bronił barw The Toffees.

West Ham United plasuje się obecnie na drugiej pozycji w tabeli Premier League, legitymując się dorobkiem siedmiu punktów na koncie. Vlasic w nowej ekipie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Manuelem Lanzinim oraz Pablo Fornalsem. Po przerwie na mecze reprezentacyjne zawodnicy Młotów zmierzą się na wyjeździe z Southampton.

Czytaj więcej: Okienko transferowe na finiszu. Relacja na żywo

Komentarze