Rywal Piątka opuszcza Herthę. Trafi do rosyjskiej ligi

Jhon Cordoba (z prawej)
Jhon Cordoba (z prawej) PressFocus

Jhon Cordoba zmienił Herthę Berlin na rosyjski Krasnodar. Kolumbijczyk był głównym rywalem Krzysztofa Piątka do gry na środku ataku w niemieckim zespole, który za swojego gracza otrzyma co najmniej 20 milionów euro.

  • Jhon Cordoba zmienił Herthę Berlin na Krasnodar
  • Kolumbijczyk do momentu odniesienia kontuzji był w zeszłym sezonie głównym konkurentem Krzysztofa Piątka do gry na środku ataku
  • Niemcy otrzymają za swojego zawodnika 20 milionów euro

Jhon Cordoba zmienia Bundesligę na ligę rosyjską

Krzysztof Piątek stracił jednego z głównych rywali do gry na środku ataku Herthy Berlin. Po roku występowania dla klubu ze stolicy na odejście zdecydował się bowiem Jhon Cordoba. Kolumbijczyk był w zeszłym sezonie faworytem trenera Dardaia w roli “dziewiątki”, choć kontuzje mocno przeszkodziły 28-latkowi. Łącznie Cordoba rozegrał dla Herthy 21 spotkań w Bundeslidze, w których strzelił siedem bramek.

Napastnik spędził sześć ostatnich sezonów w niemieckiej ekstraklasie. Łącznie, grając dla Mainz, FC Koeln i Herthy wystąpił w 119 meczach Bundesligi. Zanotował w nich 30 bramek i trzynaście asyst. Teraz 28-latek zdecydował się na zmianę otoczenia. Podpisał kontrakt z rosyjskim Krasnodarem. Umowa obowiązywać będzie przez cztery sezony, a berliński zespół otrzyma za niego co najmniej 20 milionów. Rok temu trafił do Herthy za 15 milionów.

Jeżeli włodarze klubu ze stolicy nie zdecydują się na kupno nowego napastnika, może oznaczać to wzrost roli Krzysztofa Piątka. Polak uzbierał w zeszłym sezonie 32 występy w lidze, ale często rozpoczynał je z ławki rezerwowych. Zdołał ustrzelić siedem bramek.

Komentarze