Chelsea w obliczu kadrowej rewolucji. Odejść może aż kilkunastu piłkarzy

Chelsea może latem dokonać wielkich kadrowych zmian. Niewykluczone, że z klubem pożegna się aż jedenastu zawodników - w tym między innymi Romelu Lukaku, Thiago Silva czy Conor Gallagher.

Mauricio Pochettino
Obserwuj nas w
fot. News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
  • Chelsea spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań
  • Latem w klubie ma dojść do kolejnej kadrowej rewolucji
  • Ze Stamford Bridge mogą pożegnać się tacy gracze, jak Thiago Silva czy Conor Gallagher

Chelsea szykuje rewolucję. Gallagher i Silva odejdą?

Chelsea nie osiąga w tym sezonie wyników na miarę oczekiwań. Mimo bardzo kosztownych transferów i szerokiej kadry, punktuje jak ligowy przeciętniak bez aspiracji na grę o coś więcej. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Mauricio Pochettino, który z każdym tygodniem mierzy się z coraz większą krytyką. Na Stamford Bridge latem ma także dojść do kolejnej kadrowej rewolucji. Szacuje się, że odejdzie nawet jedenastu piłkarzy.

Odkąd w klubie doszło do zmiany władzy, powstał także nowy projekt sportowy. Zakłada on sprowadzenie młodych, utalentowanych zawodników, nawet jeśli koszty transferów wydają się zawyżone. Odbija się to na jakości zespołu, bowiem niedoświadczeni gracze popełniają liczne błędy i mają problem z ustabilizowaniem formy.

POLECAMY TAKŻE

Chelsea nie zamierza jednak na tym poprzestawać. Łączone są z nią kolejne nazwisko, co skutkuje także nieuniknionymi rozstaniami. Latem z Londynem mogą się pożegnać Thiago Silva, Marc Cucurella, Trevoh Chalobah, Conor Gallagher, Ian Maatsen, Kepa Arrizabalaga, Hakim Ziyech, Romelu Lukaku, Armando Broja oraz Lewis Hall. Większość z nich jest obecnie wypożyczona do innych zespołów. Dziwi za to decyzja w temacie Gallaghera, który uchodzi za jednego z najważniejszych graczy The Blues, a także ulubieńca Pochettino.

Komentarze