Chelsea się nie poddaje. Pracuje nad dwoma transferami

Wesley Fofana
Pressfocus Na zdjęciu: Wesley Fofana

Chelsea musi pilnie wzmocnić defensywę. Klub ma tego świadomość. W Londynie podjęli starania o dokonanie dwóch transferów.

  • Thomas Tuchel apeluje do zarządu o transfery
  • Chelsea rozumie swojego trenera i prowadzi w tej sprawie działania
  • Londyńczycy zamierzają sprowadzić środkowego i prawego obrońcę

Trudne rozmowy przed Chelsea

Z każdym tygodniem rośnie lista obrońców, których bezskutecznie starała się pozyskać Chelsea. Londyńczycy zabiegali o Julesa Kounde, ale czekali z transferem zbyt długo. Nathan Ake okazał się zbyt drogi. Presnel Kimpembe wolał pozostać w PSG. Matthijs de Ligt wzmocnił zaś Bayern, ponieważ The Blues nie dogadali się z Juventusem. W przypadku nowych celów transferowych Chelsea ma być inaczej. Klub rozpoczął już starania, aby do drużyny Thomasa Tuchela dołączyli Wesley Fofana i Denzel Dumfries.

Pierwszy z wymienionych zawodników od dwóch lat reprezentuje Leicester City. Francuski środkowy rozegrał dla Lisów 50 spotkań. Byłoby ich więcej, gdyby nie poważna kontuzja, przez którą pierwszy występ w minionym sezonie zaliczył dopiero w marcu. Gdy tylko 21-latek jest zdrowy, stanowi pewny punkt drużyny. Stąd też Leicester nie zamierza sprzedać swojego gracza, którego kontrakt wygasa dopiero za pięć lat. Chelsea, aby przekonać Lisy musiałby zapłacić 80/85 milionów funtów. The Blues spróbują zbić cenę poprzez zaoferowanie Leicester swoich piłkarzy.

Oprócz Fofany, Chelsea zamierza sprowadzić Dumfriesa z Interu. Holender udanie zastąpił w Mediolanie Achrafa Hakimiego. Marokańczyk został sprzedany, ponieważ włoski klub potrzebował pieniędzy. Tak może być i tego lata, gdyż sprzedaż Milana Skriniara do PSG utknęła w martwym punkcie. Potencjalny koszt kupna Dumfriesa to zapewne około 40 milionów funtów, a może nawet więcej.

Czytaj także: Ireneusz Jeleń: najbardziej bałem się, że nie będę mógł chodzić

Komentarze