Chelsea rezygnuje z pomocnika. Latem czeka go powrót do Włoch

Denis Zakaria nie będzie kontynuował swojej kariery w Chelsea. Londyńczycy po zakończonym wypożyczeniu zamierzają odesłać go do Turynu, nie korzystając z opcji transferu definitywnego - informuje Nicolo Schira.

Denis Zakaria i Kai Havertz
fot. PressFocus Na zdjęciu: Denis Zakaria i Kai Havertz
  • Chelsea nie zdecyduje się na definitywny wykup Denisa Zakarii
  • W umowie między klubami była zawarta opcja transferu za 28 milionów euro
  • Po sezonie Szwajcar wróci do Juventusu

Zakaria nie podbił Anglii

Poważna kontuzja N’Golo Kante sprawiła, że pod koniec letniego okienka Chelsea pilnie poszukiwała wzmocnienia środka pola. Z uwagi na finansowe ograniczenia wybór padł na Denisa Zakarię, który był dostępny w ramach wypożyczenia. Juventus bez zastanowienia przystał na ofertę londyńczyków, gdyż Massimiliano Allegri nie widział w swoim planie miejsca dla Szwajcara.

Tuż po przenosinach na Wyspy Brytyjskie Zakaria doznał urazu, który przeszkodził mu w dobrej aklimatyzacji. Później kilkukrotnie pojawiał się na murawie, sprawiając przy tym dobre wrażenie, lecz koniec końców odgrywał w drużynie jedynie rolę epizodyczną.

Do tej pory 26-latek uzbierał we wszystkich rozgrywkach raptem 13 występów. Jego gra nie przypadła do gustu władzom The Blues, które nie zamierzają latem zatrzymywać go w Londynie. Angielski gigant nie skorzysta z opcji transferu definitywnego za 28 milionów euro, w związku z czym Zakarię czeka powrót do Turynu.

Zobacz również: Największa nadzieja Milanu? Gwiazdor może wrócić do gry na rewanż w Lidze Mistrzów

Komentarze