Chelsea rozpoczęła rozmowy ws. gwiazdy Sevilli

Kounde (na środku) w walce z Benzemą
Kounde (na środku) w walce z Benzemą PressFocus

Jak donosi Fabrizio Romano, Chelsea rozpoczęła rozmowy z Sevillą w sprawie Julesa Kounde. Sam obrońca jest otwarty na przenosiny do zdobywców Ligi Mistrzów, a cała transakcja zależy już od postawy obu klubów.

  • Według Fabrizio Romano Chelsea rozpoczęła rozmowy z Sevillą w sprawie transferu Julesa Kounde
  • Zawodnik jest otwarty na przenosiny do Anglii, a powodzenie operacji zależy od negocjacji pomiędzy dwoma klubami
  • Francuz jest wyceniany na około 60 milionów euro, ale The Blues mogą zostać zmuszeni do zapłacenia nawet większej kwoty

Chelsea rozpoczęła negocjacje w sprawie Kounde

Według Fabrizio Romano Chelsea rozpoczęła negocjacje z Sevillą. Ich przedmiotem jest transfer Julesa Kounde, który wyrósł na głównego kandydata do wzmocnienia środka defensywy aktualnych zdobywców Ligi Mistrzów.

Słynny dziennikarz podkreśla, że 22-latek jest otwarty na przenosiny na Stamford Bridge. Jego priorytetem jest gra w najbardziej elitarnych europejskich rozgrywkach. Przez to nie naciskał na odejście z Sevilli, która również zapewniła sobie występy w Lidze Mistrzów. Stoper jest jednak świadomy awansu – zarówno sportowego, jak i finansowego – jaki wiązałby się z transferem do Londynu. Kounde dał operacji zielone światło, a teraz wszystko zależy już od negocjacji pomiędzy oboma klubami.

To nieco krzyżuje plany Andaluzyjczyków. Monchi miał w planach sprzedaż swojego obrońcy, bo jest świadomy, iż jest to obecnie najwięcej warty zawodnik w kadrze Los Nervionenses. Przez długi czas brakowało jednak chętnych do wyłożenia kilkudziesięciu milionów za świeżo upieczonego reprezentanta Francji. Przez to dyrektor sportowy hiszpańskiego klubu zdecydował się na sprzedaż innej perełki drużyny, Bryana Gila, do Tottenhamu. Może się okazać, że Kounde również przeniesie się do Londynu, a Monchi dodatkowo będzie musiał szybko znaleźć odpowiednie zastępstwo na środku obrony. Wtorkowe wydania dzienników sugerowały zresztą, że Sevilla rozpoczęła już rozmowy z Jerome’em Boatengiem. Niemiec pozostaje wolnym zawodnikiem po tym, jak rozstał się z Bayernem Monachium.

Kounde wyróżnia się szybkością, elegancją przy prowadzeniu piłki, a także dobrą postawą w starciach fizycznych, pomimo zaledwie 178 centymetrów wzrostu. W zeszłym sezonie rozegrał dla Andaluzyjczyków 49 spotkań. Zanotował w nich cztery gole i jedną asystę. Portal Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro, a biorąc pod uwagę obowiązujący jeszcze przez kolejne trzy lata kontrakt, trudno zakładać, by Chelsea udało się zapłacić za Francuza mniejszą kwotę.

Przeczytaj również: Tottenham rozstał się z reprezentantem Belgii.

Komentarze