Chelsea zdeterminowana w walce o stopera

Jules Kounde
Jules Kounde PressFocus

Chelsea po sprzedaży Kurta Zouma skupia się na sprowadzeniu Julesa Kounde. Łatwo jednak nie będzie. The Blues proponują Sevilli 50 milionów euro, ale dla Andaluzyjczyków jest to kwota niewystarczająca.

  • Chelsea nie ustaje w staraniach o Julesa Kounde
  • The Blues proponują Sevilli 50 milionów euro, ale Andaluzyjczycy nie zamierzają zaakceptować tej kwoty
  • Zapowiadają się intensywne negocjacje w końcówce okienka, bowiem obrońcy Ligi Mistrzów są zdeterminowani, by sprowadzić utalentowanego stopera

Chelsea intensyfikuje swe starania o Kounde

Odejście Kurta Zoumy z Chelsea jest już praktycznie przesądzone, toteż The Blues w końcówce okienka transferowego skupiają się na pozyskaniu Julesa Kounde. Negocjacje z Sevillą trwają już od kilku tygodni, ale daleko jeszcze do ich zakończenia.

Według ostatnich doniesień, obrońcy Ligi Mistrzów zaoferują Sevilli 50 milionów za francuskiego środkowego obrońcę, ale Andaluzyjczycy oczekują wyższej kwoty. Jak donosi Fabrizio Romano, sytuacja jest napięta, ale rozmowy pomiędzy obiema stronami trwają. Z jednej strony Chelsea jest zdeterminowana, by zapewnić sobie usługi perspektywicznego obrońcy. Z drugiej około 60 milionów euro – na ile wycenia Kounde Transfermarkt – to ogromny zastrzyk gotówki dla klubu występującego w La Lidze.

22-latek trafił do Andaluzji w 2019 roku za 25 milionów euro. W barwach Sevilli rozegrał 91 spotkań, sięgając po Ligę Europy i czwarte miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie.

Zobacz również: Powrót napastnika do Juventusu stał się faktem.

Komentarze