Chelsea coraz bliżej straty reprezentanta Francji

N'Golo Kante
fot. PressFocus Na zdjęciu: N'Golo Kante

Nie ma pewności, że N’Golo Kante pozostanie w Chelsea na kolejny sezon. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, a dotychczasowe rozmowy nie przyniosły żadnego rozwiązania. Fabrizio Romano przekonuje, że reprezentant Francji jest coraz bliżej wyprowadzki z Londynu.

  • Kontrakt N’Golo Kante z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku
  • Włodarze klubu prowadzą rozmowy z reprezentantem Francji, ale obie strony nie prezentują zbliżonych warunków
  • Wiele wskazuje na to, że Francuz może po sezonie opuścić Londyn

Chelsea może stracić gwiazdę

N’Golo Kante znajduje się w trudnym momencie swojej kariery. Jeszcze do niedawna trudno było wyobrazić sobie wyjściowy skład Chelsea bez obecności dynamicznego pomocnika, lecz obecnie dużo więcej czasu niż na boisku spędza on w lekarskich gabinetach. W trwającej kampanii Francuz zagrał zaledwie w dwóch ligowych spotkaniach, a od połowy sierpnia leczy kontuzję mięśniową.

Pogłębiające się kłopoty ze zdrowiem, a także zaawansowany wiek sprawiają, że włodarze Chelsea coraz częściej rozmyślają na temat jego przyszłości. Z przedstawicielami piłkarza prowadzone są negocjacje w sprawie przedłużenia obowiązującego do 30 czerwca 2023 roku kontraktu, lecz między stronami dochodzi do sporych rozbieżności. Londyńczycy nie chcą oferować Kante wieloletniej umowy, natomiast ten jest w stanie zgodzić się jedynie na takie warunki.

Nie można zatem wykluczyć, że obecny sezon jest dla reprezentanta Francji ostatnim w barwach przedstawiciela Premier League. Cała sytuacja powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych tygodni, choć dla Chelsea 31-latek nie jest już postacią nie do zastąpienia. Fabrizio Romano przekonuje, że wyprowadzka z Londynu jest coraz bardziej prawdopodobna.

Zobacz również: Inter rozpoczyna rozmowy z czołowym obrońcą

Komentarze