Obrońca Realu Madryt na liście życzeń Chelsea

Eder militao
Pressfocus Na zdjęciu: Eder militao

Latem Chelsea Londyn może opuścić aż trzech środkowych obrońców. Wraz z końcem czerwca wygasają kontrakty Andreasa Christensena, Antonio Rudigera i Cesara Azpilicuety. Thomas Tuchel obawia się o defensywę, dlatego rozgląda się za wzmocnieniami w letnim okienku transferowym. Faworytem niemieckiego trenera jest Eder Militao.

  • Latem Chelsea Londyn może opuścić aż 3 obrońców
  • Thomas Tuchel obawia się problemów w defensywie i rozgląda za wzmocnieniami
  • Faworytem niemieckiego trenera jest obrońca Realu Madryt – Eder Militao

Problemy defensywne Chelsea na hrozyzoncie?

Zgodnie z doniesieniami Fabrizio Romano, Azpilicueta jest już po słowie z FC Barceloną i latem Hiszpan przeniesie się na Camp Nou. Chelsea wciąż negocjuje przedłużenie kontraktów Christensena i Rudigera, jednak do porozumienia daleko. Niepokoi to trenera Tuchela, który na sezon 2022/23 może pozostać bez trzech kluczowych obrońców. Zdaniem dziennika AS, Niemiec poprosił zarząd o transfer Edera Militao z Realu Madryt.

W trakcie dwóch pierwszych lat pobytu w Madrycie rola Edera Miliato w zespole była marginalna, a dziennikarze jego pozyskanie określali mianem kosztownej pomyłki Florentino Pereza. Sezon 2021/22 jest dla Brazylijczyka przełomowym od czasu transferu z FC Porto

Obecnie Brazylijczyk jest ważnym ogniwem drużyny Carlo Ancelottiego, a Real nie zamierza się go pozbywać. Królewscy doceniają rozwój defensora, a sam zainteresowany dobrze czuje się w Madrycie. 

W tym sezonie reprezentant Brazylii rozegrał dla Realu Madryt już 30 meczów. Zaliczył w nich dwie bramki i asystę. Real Madryt w 2019 roku zapłacił za niego aż 50 milionów euro.

Komentarze