Spore wzmocnienie ofensywy Milanu. Długo wyczekiwany transfer bliski finalizacji

Charles De Ketelaere
Fot. PressFocus Na zdjęciu: Charles De Ketelaere

Mistrzowie Włoch wreszcie finalizują długo wyczekiwany transfer Charlesa De Ketelaere’a. Przedstawiciele Milanu udali się do Belgii, aby dograć wszelkie formalności.

  • Charles De Ketelaere od dłuższego czasu łączony był z przeprowadzką do czołowej ligi
  • Oprócz Milanu, duże zainteresowanie Belgiem wykazywało między innymi Leeds United
  • Hitowy transfer do ekipy mistrza Włoch może zamknąć się w kwocie 32 milionów euro

Długo wyczekiwane wzmocnienie ofensywy

Charles De Ketelaere był kluczową postacią Clubu Brugge w niedawno zakończonym, mistrzowskim sezonie. 21-latka wymienia się również jako jedna z największych nadziei belgijskiej piłki, zatem jego przenosiny do czołowej europejskiej ligi wydawały się być zaledwie kwestią czasu.

O wszechstronnego zawodnika od dłuższego czasu rywalizował Milan, co skutecznie zniechęciło angielskie Leeds United do walki o jego podpis. Mistrzowie Włoch dotychczas biernie działali na rynku transferowym, lecz wzmocnienie ofensywy jest już na etapie finalizacji.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że ośmiokrotny reprezentant Belgii przeniesie się do Włoch i zostanie nowym piłkarzem klubu z Mediolanu. Paulo Maldini oraz i Frederik Massara osobiście wybrali się do Brugii, aby wspólnie z przedstawicielami Clubu Brugge dograć szczegóły transakcji. Sam 21-latek jest przekonany, że Milan będzie dobrym kierunkiem dla jego rozwoju.

Transfer ma się zamknąć w łącznej kwocie wynoszącej 32 miliony euro. Wliczone są w nią bonusy, które wejdą w życie po spełnieniu odpowiednich zapisów w kontrakcie.

De Ketelaere dał się poznać jako wszechstronny zawodnik, który z powodzeniem może grać na skrzydle, w ataku lub bezpośrednio za napastnikiem. W minionym sezonie strzelił łącznie 18 bramek i zaliczył 10 asyst.

Zobacz również: Ibra nie powiedział ostatniego słowa. Niebawem potwierdzenie klubu

Komentarze