Cele transferowe AC Milanu. Dwie pozycje do wzmocnienia

AC Milan zdecydował, że w letnim oknie transferowym skupi się na wzmocnieniu dwóch pozycji. Według La Gazzetta dello Sport mediolański klub planuje transfer napastnika poniżej 25 roku życia oraz sprowadzenie kogoś z dwójki Lacroix/Brassier na pozycję środkowego obrońcy.

Piłkarze AC Milan
Obserwuj nas w
Imago / Marco Canoniero Na zdjęciu: Piłkarze AC Milan
  • AC Milan wyznaczył cele transferowe
  • Do Mediolanu ma trafić napastnik oraz środkowy obrońca
  • Wśród obrońców kandydatami do gry w klubie są Maxence Lacroix oraz Lilian Brassier

AC Milan szuka nowego napastnika oraz środkowego obrońcy

AC Milan rozpoczął pracę nad budową zespołu na nowy sezon. Z tego względu Rossoneri mieli wyznaczyć pozycję, które wymagają pilnych wzmocnień. Jak podaje włoska La Gazzetta dello Sport, latem do klubu trafić ma nowy napastnik oraz środkowy obrońca.

POLECAMY TAKŻE

Jeśli mowa o zawodnikach grających na pozycji numer dziewięć to kontrakt zarówno Olivera Giroud, jak i Luki Jovica wygasa wraz z końcem sezonu. Wiadomo, że przynajmniej jeden z nich pożegna się z klubem w nadchodzące lato. Wobec tego na sporządzonej liście życzeń dotyczącej wzmocnień w ataku umieszczono takie nazwiska jak Joshua Zirkzee oraz Benjamin Sesko. Milan chce, aby nowy napastnik stanowił o sile zespołu nie tylko w chwili teraźniejszej, ale również w dalekiej przyszłości. Przez to chcą trzymać się wytycznej dotyczącej wieku, a nowy snajper ma mieć mniej niż 25 lat.

Natomiast według La Gazzetta dello Sport wśród opcji do wzmocnienia pozycji środkowego obrońcy wymienia się Maxence’a Lacroixa oraz Liliana Brassiera. Pierwszy z nich to mierzący 190 cm wzrostu Francuz reprezentujący od kilku lat VfL Wolfsburg, zaś drugi to jego rodak grający na co dzień we francuskim Stade Brestois.

Komentarze