Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Były klub kusi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk rozważa zmianę klubu

Cristiano Ronaldo od lipca 2018 roku występuje w Juventusie i jest związany z tym klubem umową do 30 czerwca 2022 roku. Niewykluczone jednak, że opuści zespół Starej Damy jeszcze przed jej wygaśnięciem. Jednym z klubów, które podobno są poważnie zainteresowane pozyskaniem reprezentanta Portugalii ma być Manchester United.

Czytaj dalej…

Portugalczyk cały czas pozostaje kluczowym zawodnikiem turyńskiego zespołu, a potwierdzają to między innymi jego występy oraz wpływ na wyniki drużyny po powrocie do gry po przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że Juventus za wszelką cenę będzie chciał go zatrzymać w zespole.

Doniesienia napływające z Włoch w ostatnich dniach wskazują nawet na gotowość władz Juventusu do rozważenia sprzedaży Ronaldo już w 2021 roku. Wpływ na to mają oczywiście względy ekonomiczne, bowiem obowiązujący do końca sezonu 2021/22 kontrakt Ronaldo jest niewątpliwie ogromnym obciążeniem finansowym dla klubu. W dobie pandemii koronawirusa i konieczności poszukiwań oszczędności także przez największe europejskie kluby, sprzedaż Portugalczyka mogłaby się okazać zbawienna dla Juventusu.

Znalezienie nowego pracodawcy dla Cristiano Ronaldo nie będzie jednak łatwe. Choć o posiadaniu Portugalczyka w zespole marzą zapewne przedstawiciele większości europejskich klubów, to w chwili obecnej na jego pozyskanie mogłaby pozwolić sobie zaledwie garstka. Niedawno mówił o tym między innymi Leonardo, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, które wymieniane jest w gronie kandydatów do sprowdzenia Portugalczyka. – Ronaldo, gdy budzi się rano i pyta siebie, gdzie może dołączyć, ma ograniczone pole manewru. Jest 5-6 klubów, gdzie trafić może ten zawodnik. W gronie tym jest PSG – mówił Brazylijczyk.

Old Trafford otwarte dla Ronaldo

Najnowsze doniesienia mówią natomiast o możliwym powrocie Cristiano Ronaldo do Manchesteru United. Przedstawiciele Czerwonych Diabłów mają kusić Portugalczyka, dla którego ponowne występy na Old Trafford mogą być bardzo atrakcyjną opcją. O zainteresowaniu angielskiego giganta takim rozwiązaniem poinformował dziennikarz FOX America Christian Martin.

“Nasze źródła w Manchesterze i Porto potwierdzają, że Manchester United kusi Ronaldo powrotem do klubu od następnego sezonu. Portugalczyk analizuje taką możliwość. Juventus będzie gotowy do negocjacji, jeśli zostanie o to poproszony”- napisał na Twitterze dziennikarz FOX America Christian Martin.

Cristiano Ronaldo był zawodnikiem Manchesteru United w latach 2003-2009. W tym czasie rozegrał w jego barwach 292 spotkania, zdobywając 118 bramek. Grając na Old Trafford po raz pierwszy w swojej karierze został uznany za najlepszego piłkarza na świecie. Nagroda powędrowała w jego ręce w 2008 roku. W tym samym roku świętował również swój pierwszy triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To jeden z wielu sukcesów odniesionych przez Ronaldo z Manchesterem United.

Komentarze