Były gracz Tottenhamu zagra w La Lidze

Serge Aurier
Serge Aurier Pressfocus

Serge Aurier, który reprezentował ostatnio Tottenham, znalazł nowy klub. Iworyjczyk na zasadzie wolnego transferu wzmocnił Villarreal.

  • Serge Aurier przez miesiąc był zawodnikiem bez kontraktu
  • Iworyjczyk znalazł jednak nową drużynę
  • Były defensor Tottenhamu związał się z Villarrealem

Triumfator Ligi Europy wzmocnił defensywę

Serge Aurier to piłkarz znany kibicom futbolu. Iworyjczyk przez lata z powodzeniem występował w Paris Saint-Germain i Tottenhamie. Z londyńskim klubem związany był od stycznia 2017 roku. Koguty zapłaciły wówczas paryżanom 25 milionów euro.

W trakcie ponad czteroletniej przygody z Tottenhamem, Aurier przeważnie był podstawowym zawodnikiem. Rozegrał 110 meczów. Strzelił w nich 8 goli i zaliczył 17 asyst. Razem z londyńczykami zaszedł do finału Ligi Mistrzów, który wygrał jednak Liverpool.

Poprzedni sezon nie był najlepszy w wykonaniu Auriera. Wobec tego Tottenham chciał się pozbyć Iworyjczyka. Klub próbował go spieniężyć, ale misja ta zakończyła się niepowodzeniem. Finalnie londyńczycy rozwiązali kontrakt z 28-latkiem, który długo szukał nowego pracodawcy, ale w końcu znalazł sobie drużynę.

Na zakontraktowanie Auriera zdecydował się Villarreal. Zespół z La Ligi podpisał umowę z zawodnikiem, która będzie obowiązywała tylko do końca sezonu 2021/2022. Jeżeli 28-latek sprosta oczekiwaniom, zostanie w Hiszpanii na dwa kolejne lata. Villarreal potrzebuje wzmocnień, ponieważ po rozegraniu siedmiu meczów ma tylko dwa zwycięstwa i jest w dolnej połowie tabeli.

Czytaj także: Sterling opuści Man City? Gigant jest zainteresowany

Komentarze