Sterling opuści Man City? Gigant jest zainteresowany

Raheem Sterling
Raheem Sterling Pressfocus

Raheem Sterling w tym sezonie jest tylko rezerwowym Manchesteru City. Sytuację tę już w zimowym oknie transferowym spróbuje wykorzystać jeden z czołowych klubów świata.

  • Raheem Sterling był latem przymierzany do kilku klubów
  • Anglik pozostał w Manchesterze City, ale nie gra regularnie
  • Sytuację 26-latka w zimowym oknie transferowym spróbuje wykorzystać jeden z gigantów La Ligi

Sterling odejdzie w poszukiwaniu regularnej gry?

Manchester City przed startem trwającego sezonu sprowadził z Aston Villi Jacka Grealisha i uczynił go najdroższym piłkarzem w historii na Wyspach Brytyjskich. Wobec tego nie dziwi fakt, że Anglik gra regularnie. Między innymi z tego powodu na miejsce w wyjściowej jedenastce nie może liczyć Raheem Sterling.

Angielski skrzydłowy w ostatnich latach stanowił o sile Manchesteru City. Pep Guardiola w bieżącej kampanii nie rotuje już tak dużo, jak w poprzednich sezonach. Wobec tego Sterling musi liczyć się przeważnie z rolą rezerwowego. Na jego morale z pewnością korzystnie nie wpływa również fakt, że Obywatele wciąż nie podjęli z nim rozmów na temat przedłużenia kontraktu, który obowiązuje jeszcze przez dwa lata.

Już latem brytyjskie media informowały, ze być może Sterling zmieni barwy klubowe. Wówczas Anglik łączony z przenosinami do Tottenhamu, czy Arsenalu. W zimowym oknie transferowym być może dołączy do Barcelony, o czym informuje Mundo Deportivo.

Nie jest tajemnicą, że Blaugrana ma problemy finansowe, czego przykładem są niedawne liczne odejścia z zespołu. Tymczasem Mundo Deportivo przekonuje, że Barcelona będzie miała pieniądze na pozyskanie Sterlinga, bądź Daniego Olmo, którym także interesuje się kataloński klub.

Czytaj także: Incydent w trakcie hitu Premier League; Liverpool bada sprawę

Komentarze