Były gracz Nicei rozpływa się nad Bułką. Wieszczy mu wielki transfer

Marcin Bułka robi furorę na francuskich boiskach. Wielki transfer przepowiada mu Andy Delort, który jeszcze do niedawna dzielił z nim szatnię Nicei.

Marcin Bułka
Obserwuj nas w
fot. Imago/Matthieu Mirville Na zdjęciu: Marcin Bułka
  • Marcin Bułka jest w obecnym sezonie jednym z najlepszych piłkarzy w Ligue 1
  • Polski bramkarz notuje świetne występy i przyczynia się do wysokiej pozycji Nicei w tabeli
  • Były kolega z drużyny Andy Delort przepowiada mu wielki transfer

Bułka trafi do czołowego klubu?

Dzięki świetnej dyspozycji w okresie przedsezonowym Marcin Bułka wygrał rywalizację miedzy słupkami Nicei, a od pierwszej kolejki pokazuje wielkie umiejętności. W ośmiu spotkaniach Polak stracił zaledwie cztery bramki, a wśród jego “skalpów” są między innymi dwa rzuty karne obronione w meczu przeciwko AS Monaco. To między innymi dzięki Bułce jego drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli i jako jedyna w lidze nie przegrała jeszcze żadnego spotkania.

Bułka znalazł się wśród nominowanych do piłkarza miesiąca w Ligue 1. Jego forma została nagrodzona także przez Michała Probierza, który powołał go na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Trzeba natomiast zaznaczyć, że 24-latek zastąpił Bartłomieja Drągowskiego, który z przyczyn prywatnych nie mógł się na nim znaleźć.

Zafascynowany formą Polaka jest były piłkarz Nicei Andy Delort. Miał on okazję śledzić poczynania Bułki na treningach, gdyż w poprzednim sezonie nie cieszył się jeszcze zbyt częstymi występami. Sugeruje, że ten niebawem zostanie bohaterem wielkiego transferu.

– Zaimponował mi tym, jak gra w Nicei. Trenował z nim codziennie i to najsilniejszy bramkarz, jakiego widziałem. Jest kompletny i zawsze przygotowany pod względem mentalnym. Moim zdaniem za rok lub dwa trafi do dużego europejskiego zespołu – przekonuje reprezentant Algierii.

Zobacz również: Koźmiński uspokaja po występie debiutanta. “To dla niego dopiero początek”

Komentarze