Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Brazylijskie wzmocnienie Leeds

Tuż przed zamknięciem okna transferowego, Leeds United poinformowało o sfinalizowaniu transferu brazylijskiego skrzydłowego Raphinhy. 23-latek do beniaminka Premier League przechodzi na zasadzie definitywnego transferu ze Stade Rennes.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji kwota transferu opiewa na 17 milionów euro plus 6 milionów euro w dodatkowych bonusach. Zawodnik podpisał z klubem czteroletnią umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

Brazylijczyk jest wychowankiem Avai FC, z którego na początku 2016 roku przeniósł się do Europy, zasilając szeregi Vitorii Guimaraes. W 2018 roku za 6,5 miliona euro przeszedł się do Benfiki Lizbona, która po roku sprzedała go za 23 miliony euro do Stade Rennes. Teraz zawodnik robi kolejny krok w swojej karierze.

Raphinha podczas swojego pobytu w Stade Rennes, rozegrał w jego barwach 36 spotkań, zdobywając osiem bramek i notując siedem asyst. Wcześniej z powodzeniem występował na portugalskich boiskach. W tamtejszej ekstraklasie wystąpił łącznie 93 razy, 25 razy trafiając do siatki rywali.

Komentarze