Borussia Dortmund przygotowana na odejście Sancho. Gwiazda PSV łączona z Signal Iduna Park

Donyell Malen
Donyell Malen Pressfocus

Tym razem, Borussia Dortmund nie zatrzyma Jadona Sancho i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie piłkarz wróci do Premier League. Klubowe władze szukają, więc potencjalnego zastępcy w miejsce 22-latka. Według informacji przekazanych przez Daily Mail – Donyell Malen ma spore szanse, aby w tym okienku transferowym zawitać na Singual Iduna Park, a przy okazji załatać lukę po odejściu Sancho do Man Utd.

  • Borussia Dortmund z uwagą przygląda się poczynaniom Malena, który przebywa obecnie z reprezentacją Holandii na mistrzostwach Europy 2020
  • BVB powoli godzi się z odejściem Jadona Sancho, więc Donyell Malen byłby idealnym zastępcą Anglika

Donyell Malen zastąpi Jadona Sancho?

Donyell Malen jest wychowankiem Ajaxu Amsterdam. Holender już w wieku 16-lat został zauważony przez skautów Arsenalu, gdzie dołączył do drużyny młodzieżowej. Jednak po trzech sezonach nadal nie miał okazji trenować z pierwszym zespołem i postanowił wrócić do kraju, gdzie zasilił szeregi PSV.

W Eindhoven czuł, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Świadczyły o tym częste zaproszenia na treningi do seniorskiej drużyny PSV. Po krótkim czasie Donyell Malen zaczął wykręcać niesamowite liczby. Z kolei w samym poprzednim sezonie, 22-latek wystąpił łącznie w 45 spotkaniach, w których zdobył 27 goli oraz zanotował 10 asyst.

Jak donosi Daily Mail – Borussia Dortmund chce przygotować się na potencjalne odejście Jadona Sancho, więc jest zainteresowana usługami młodego talentu PSV, który wyceniany jest na 35 milinów euro. Malen obecnie przebywa z reprezentacją Holandii na Euro 2020. Dotychczas piłkarz wystąpił w każdym meczu grupowym, ale jak dotąd nie zanotował żadnego trafienia.

Ułatwieniem przeprowadzenia całej transakcji może być agent Holendra – Mino Raiola, który reprezentuje również Erlinga Haalanda i pozostaje w dobrych stosunkach z BVB. Natomiast Hans-Joachim Watzke, dał jasno do zrozumienia, że ​​jeśli PSV zdecyduje się na wywołanie wojny licytacyjnej, klub zakończy negocjacje ze skutkiem natychmiastowym.

Manchester United dopnie swego?

Z piątkowych informacji przekazanych przez Fabrizio Romano wynika, że Jadon Sancho jest niezwykle blisko przejścia do Manchesteru United. Tym samym, obie strony doszły do porozumienia pod względem ceny za Anglika. Czerwone Diabły przekonały władze BVB drugą ofertą, która operuje w graniach 80 milionów funtów. Ekipa z Dortmundu liczyła na nieco wyższy zarobek, jednak zgodziła się na zapłacenie 15 milinów funtów w bonusach. Wszystko to sugeruje, że zbliża się wielkie zakończenie sagi transferowej związanej z przenosinami Sancho na Old Trafford.

Przeczytaj również: Znamy terminarz Bundesligi

Komentarze