Patrick Schick
Patrick Schick fot. Grzegorz Wajda

Borussia chce Schicka?

Według najnowszych doniesień mediów na celowniku Borussii Dortmund znalazł się Patrik Schick. Broniący barw AS Romy zawodnik niewykluczone, że latem zmieni przynależność klubową.

Czytaj dalej…

Informację na temat ewentualnego transferu z udziałem reprezentanta Czech podał dziennikarz Sky Sport Italia w osobie Alfredo Pedulli. Jego zdaniem przedstawiciel Bundesligi już od dawna jest zainteresowany pozyskaniem Schicka, a w trakcie najbliższego okna transferowego zamierza go pozyskać.

W tej kampanii 23-letni piłkarz zaliczył zaledwie trzy trafienia w lidze włoskiej, ale mimo wszystko sternicy BVB chcą pozyskać zawodnika, dostrzegając w nim duży potencjał.

Warto jednak zaznaczyć, że Schickiem zainteresowane jest również RB Lipsk, które ma zamiar znaleźć alternatywę na wypadek ewentualnej utraty Timo Wernera, który najpewniej zasili szeregi Bayernu Monachium.

W kontekście czeskiego napastnika warto dodać, że sternicy rzymian cały czas muszą uregulować względem UC Sampdorii sumę transferową, wynoszącą 20 milionów euro. Sampa może też liczyć na dodatkowe 50 procent sumy transferowej od kolejnego transferu z udziałem Schicka, pod warunkiem, że taki ruch będzie miał miejsce przed lutym 2020 roku.


Komentarze