Arsenal dał “zielone światło” bramkarzowi. Chce go Newcastle

Bernd Leno
PressFocus Na zdjęciu: Bernd Leno

Przygoda Bernda Leno z Arsenalem powoli dobiega końca. Niemiecki bramkarz najpierw stracił miejsce w podstawowym składzie Kanonierów, a teraz został poinformowany przez Mikela Artetę, że może odejść z klubu jeszcze podczas styczniowego okna transferowego.

  • Bernd Leno po tym jak stracił miejsce w składzie Arsenalu jest gotowy na odejście z klubu
  • Kanonierzy nie zamierzają stawać na przeszkodzie reprezentantowi Niemiec i są gotowi pozwolić mu na zmianę klubu
  • Arsenal ma już także kandydata do zastąpienia Leno w składzie zespołu

Leno odejdzie w poszukiwaniu regularnych występów

Leno do drużyny Arsenalu dołączył latem 2018 roku za 25 milionów euro z Bayeru Leverkusen. Podczas pierwszych trzech lat był numerem jeden w bramce Kanonierów. W podstawowym składzie rozpoczął również obecny sezon, ale po trzech przegranych meczach z rzędu, w którym wpuścił dziewięć bramek, stracił miejsce w jedenastce na rzecz Aarona Ramsdale’a. Od tamtej pory nie pojawił się na murawie w meczu ligowym.

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta jest zadowolony z postawy Ramsdale’a, w efekcie czego Leno raczej nie może liczyć na powrót do regularnych występów w najbliższych miesiącach. Taka sytuacja z pewnością nie zadowala niemieckiego bramkarza, także w kontekście zbliżających się wielkimi krokami finałów mistrzostw świata.

Jak informuje serwis football.london, Leno jeszcze podczas styczniowego okna transferowego może zmienić barwy klubowe. Niemiec miał otrzymać od szkoleniowca Kanonierów “zielone światło” na odejście. Według tego samego źródła zainteresowane pozyskaniem 29-letniego bramkarza jest Newcastle United

Tymczasem The Guardian informuje, że Arsenal jednocześnie prowadzi rozmowy w sprawie sprowadzenia następcy Bernda Leno. Miałby nim zostać 27-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych Matt Turner.

Zobacz także: Juventus wkracza do gry. Arsenal i Tottenham stracą szanse na napastnika?

Komentarze