Benfica potwierdziła rekordowy transfer Liverpoolu. Znamy szczegóły

Darwin Nunez (z lewej) i Virgil van Dijk
PressFocus Na zdjęciu: Darwin Nunez (z lewej) i Virgil van Dijk

Benfica oficjalnie ogłosiła transfer Darwina Nuneza do Liverpoolu. Portugalski klub notowany na giełdzie przekazał oświadczenie dla Komisji Rynku Papierów Wartościowych w Portugalii. Transfer kosztować będzie 75 milionów euro kwoty podstawowej i dodatkowe 25 milionów w bonusach. Te w większości wydają się tak łatwe do osiągnięcia, iż wszystko wskazuje na to, że Urugwajczyk zostanie najdroższym zakupem w historii The Reds.

  • Benfica oficjalnie potwierdziła transfer Darwina Nuneza do Liverpoolu
  • Transakcja opiewa na 75 milionów kwoty podstawowej i kolejne 25 miliony w bonusach
  • Wszystko wskazuje na to, iż Urugwajczyk zostanie najdroższym zakupem w historii The Reds. Podpisze sześcioletnią umowę

Benfica potwierdziła transfer Nuneza

Benfica w nocy z niedzieli na poniedziałek potwierdziła transfer Darwina Nuneza. Lizboński klub jest obecny na giełdzie, dlatego też musiał informację o transakcji przekazać Komisji Rynku Papierów Wartościowych w Portugalii. Z dokumentu możemy się dowiedzieć, że podstawowa kwota, jaką zapłaci Liverpool, wynosi 75 milionów euro. “Umowa przewiduje wypłaty kwot zmiennych, po których całkowita wartość transakcji może wynieść nawet sto milionów euro” – czytamy dalej. Napastnik podpisze kontrakt na sześć lat, do 30 czerwca 2028 roku.

Wszystko wskazuje na to, iż 22-latek zostanie najdroższym nabytkiem w historii The Reds. Na ten moment ten tytuł dzierży Virgil van Dijk. Kosztował on klub około 85 milionów euro. Część bonusów zawartych z Benfiką jest tak łatwa do uzyskania, iż tylko kwestią czasu wydaje się, gdy transakcja związana z Nunezem przekroczy tę rekordową liczbę. Liverpool pierwsze pięć dodatkowych milionów zapłaci po dziesięciu rozegranych przez Urugwajczyka meczach. Gdy będzie miał ich na koncie 60, Benfica otrzyma kolejne dziesięć milionów. Ostatnie dziesięć milionów zależnych jest od wyników indywidualnych i zespołowych.

Nunez w minionym sezonie strzelił aż 34 bramki w 41 meczach.

Czytaj więcej: Manchester United rozważa pozyskanie obrońcy Interu.

Komentarze