Bayern ustalił transferowy priorytet

Dayot Upamaecano
Dayot Upamaecano PressFocus

Przedstawiciele Bayernu Monachium ustalili priorytet na najbliższego tygodnie. Jest nim sfinalizowanie rozmów w sprawie pozyskania nowego środkowego obrońcy. Według informacji Sky Germany władze mistrzów Niemiec są zdecydowani na sprowadzenie zawodnika RB Lipsk Dayota Upamecano.

Bawarczycy przygotowują się na odejście Davida Alaby, którego kontrakt z klubem wygasa z końcem obecnego sezonu. Obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie jego przedłużenia i ich drogi wkrótce się rozejdą. W Monachium zdają sobie sprawę, że latem konieczne będzie sprowadzenie w miejsca Austriaka nowego środkowego obrońcy i to właśnie jej ich priorytetem.

Głównym kandydatem do wzmocnienia Bayernu jest obecnie 22-letni Dayot Upamecano, ale jego pozyskaniem poważnie zainteresowane są również inne kluby. Władze mistrzów Niemiec czeka więc trudna rywalizacja o sprowadzenie utalentowanego Francuza, przede wszystkim z przedstawicielami Premier League. W ostatnim czasie najczęściej mówiło się o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu.

Upamecano latem będzie dostępny za 42,5 miliona euro. Tyle wynosi bowiem klauzula odstępnego znajdująca się w jego umowie z RB Lipsk. Bayern rozmowy w sprawie jego pozyskania chciałby sfinalizować w ciągu kilku najbliższych tygodni. To obecnie najważniejsze zadanie stojące przed dyrektorem sportowym klubu Hasanem Salihamidziciem.

Upamecano, który uważany jest za jednego z najlepszych obrońców młodego pokolenia, w niemieckiej Bundeslidze występuje od stycznia 2017 roku. Dołączył wówczas do RB Lipsk za 10 milionów euro z Red Bull Salzburg. Do tej pory na boiskach niemieckiej ekstraklasy rozegrał 101 spotkań, zdobywając cztery gole i notując trzy asysty.

Komentarze