Obrońca Bayernu do końca sezonu w Hoffenheim

Chris Richards
Chris Richards PressFocus

Bayern Monachium i TSG Hoffenheim poinformowały o uzyskaniu porozumienia w sprawie transferu Chrisa Richardsa. 20-letni obrońca przenosi się do klubu z Sinsheim na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

– Chris to wielki talent. Był kluczowym zawodnikiem na środku defensywy naszej drugiej drużyny, która gra w trzeciej lidze. Zdobywał również doświadczenie z pierwszym zespołem, w tym w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że Chris najbliższe miesiące, które spędzi w Hoffenheim wykorzysta, aby zrobić kolejny krok w swoim rozwoju. Jesteśmy pewni, że Hoffenheim będzie miało z niego wiele radości – powiedział dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić.

Sam Richards również ma nadzieję, że pobyt w Hoffenheim i możliwość regularnych występów pozytywnie wpłynie na jego rozwój. – Cieszę się, że będę mógł zrobić kolejny krok w moim rozwoju w Hoffenheim. Ważne jest, że będę miał teraz większe szanse na grę w Bundeslidze. Mam wielkie cele – dodał sam zawodnik.

Amerykanin na boiskach Bundesligi zadebiutował w sezonie 2019/20. W obecnym sezonie dołożył do swojego dorobku trzy występy w niemieckiej ekstraklasie. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w sezonie 2020/21 rozegrał łącznie siedem spotkań w pierwszym zespole.

Wcześniej z Bayernem na podobnej zasadzie pożegnał się Leon Dajaku, który trafił do Unionu Berlin. Bliski odejścia z klubu jest także utalentowany napastnik Joshua Zirkzee, o którego zabiega włoska Parma.

Komentarze