Bayern kontaktował się z następcami Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Najnowsze raporty Christiana Falka sugerują, że Bayern Monachium jest przygotowany na odejście Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy nawiązali kontakt z obozem Sadio Mane i Sasy Kalajdzicia. Z klubu płyną jednak głosy, że Polak wypełni swój kontrakt do końca.

  • Bayern Monachium zwężył grono następców Roberta Lewandowskiego
  • Wybór padł na Sadio Mane i Sasę Kalajdzicia
  • Natomiast prezydent klubu, Herbert Hainer uważa, że Polak wypełni kontrakt do końca

Lewandowski nie podpisze nowej umowy z Bayernem

Okazało się, że Robert Lewandowski nie jest zainteresowany nową umową w Bayernie Monachium. Z Hiszpanii płyną wieści o sprecyzowanym planie wobec najlepszego strzelca Bundesligi. Podobno Pini Zahavi dogadał Polakowi trzyletnią umowę w FC Barcelonie, co tylko podgrzewa atmosferę w Monachium.

Według Christiana Falka z Bild, Bawarczycy wkrótce pożegnają się z “Lewym”. Dziennikarz potwierdził wieści o decyzji 33-latka, z czego wynika tylko jedno – czas na nowe wyzwanie. Podobno Bayern prowadzi już rozmowy z otoczeniem Sadio Mane i Sasą Kalajdziciem.

– “Lewandowski powiedział szefom Bayernu, że nie podpisze nowego kontraktu. Bayern skontakował się z przedstawicielami Sadio Mane i Sasy Kalajdzicia” – przekazał Christian Falk.

Sadio Mane znajduje się w podobnej sytuacji, co Lewandowski. Liverpool zwleka z podjęciem rozmów o nowej umowie dla Senegalczyka. To znacząco wpływa na jego niezadowolenie, więc jest gotowy na wyjazd z Anfield Road.

Tymczasem Sasa Kalajdzic to raczej krótkoterminowa alternatywa w razie niepowodzeń z graczem The Reds. Napastnik Stuttgartu zagrał w tym sezonie tylko w 14 spotkaniach, w których zdobył pięć goli i dwie asysty.

Wymowne słowa prezydenta Bayernu

Tymczasem Herbert Hainer na łamach rozmowy z portalem tz uznał, że Robert Lewandowski zostanie w Bayernie na kolejny sezon. Być może to tylko kolejna partia szachów przed trudnym rozstaniem. Obie strony nie mogą dogadać się od dłuższego czasu i raczej się nie dogadają.

Robert Lewandowski ma kontrakt z Bayernem do czerwca 2023 r. – i wypełni go – powiedział Herbert Hainer.

W sobotę startuje ostatnia kolejka Bundesligi, po której zapewne poznamy więcej szczegółów odnośnie przyszłości Lewandowskiego. Barca dalej jest zainteresowana pozyskaniem Polaka, dlatego każdy scenariusz ma jeszcze szanse się spełnić.

Czytaj więcej: Najbardziej eksplozywny początek dyrektorskich rządów – czy BVB Sebastiana Kehla zdetronizuje w końcu Bayern?

Komentarze