Transfer Coutinho otwiera drzwi “Lewemu”. Barca oferuje 3-letni kontrakt

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Według mediów transfer Philippe Coutinho z Barcelony do Aston Villi otwiera drzwi Robertowi Lewandowskiemu. Duma Katalonii pozbywając się Brazylijczyka zyskała spory budżet, który może przeznaczyć na transfer kapitana reprezentacji Polski.

  • Barcelona sprzedała Coutinho, dzięki czemu zyskała środki na pozyskanie Lewandowskiego
  • Reprezentant Polski podjął już decyzję o opuszczeniu Bayernu Monachium
  • Duma Katalonii ma zaoferować polskiemu napastnikowi trzyletni kontrakt

Transfer Lewandowskiego do Barcelony coraz bliżej

Wszystko wskazuje na to, że przygoda Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium dobiega końca. Polak nie chce zaakceptować przedłużenia kontraktu o zaledwie rok, a jego obecna umowa wygasa latem przyszłego roku. Napastnik nie zamierza podążać ścieżką Thomasa Muellera i Manuela Neuera, którzy przystali na taką propozycję bawarskiego klubu.

Zdaniem niemieckich mediów Lewandowski poinformował już władze klubu o swoich zamiarach i szykuje się do zmiany barw. Od kilku tygodni w roli nowego pracodawcy polskiego napastnika wymienia się Barcelonę. Katalończycy w czwartek oficjalnie poinformowali o sprzedaży Philippe Coutinho, co ma otworzyć drzwi przed Robertem Lewandowskim. Brazylijczyk zgarniał w Katalonii spore wynagrodzenie, które teraz Barcelona może przeznaczyć na transfer Lewandowskiego.

Ponadto, Barcelona jest skłonna dać Lewandowskiemu to, czego nie chce zaoferować Bayern Monachium. Mówi się, że Katalończycy zaproponują Polakowi trzy letni kontrakt spełniając tym samym główne życzenie gracza, który oczekuje od klubu nieco dłuższej umowy niż tylko na rok.

Teraz, wszystko leży po stronie Bayernu Monachium, który musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy woli zarobić na Lewandowskim trochę gotówki czy chce zatrzymać Polaka do końca kontraktu i pozwolić mu odejść za darmo. Katalończycy nie chcą zapłacić za Roberta więcej niż 30 milionów euro. Taka kwota nie satysfakcjonuje włodarzy niemieckiego klubu, ale w najbliższym czasie mogą zostać postawieni pod ścianą.

Zobacz również: Bild: Lewandowski podjął decyzję o swojej przyszłości!

Komentarze