Bayern będzie miał nową gwiazdę. Hitowy transfer dogadany

Sadio Mane
Pressfocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Sadio Mane tego lata zamieni Liverpool na Bayern. Przełomowe okazało się piątkowe spotkanie, na którym ustalone wszystkie warunki transferu.

  • Za niedługo Sadio Mane przestanie reprezentować Liverpool
  • Senegalczyk wzmocni Bayern Monachium
  • Warunki transferu oraz kontraktu zostały ustalone

Bundesliga zamiast Premier League

W kalendarzu dopiero połowa czerwca, ale można stwierdzić, że jeden z najciekawszych transferów w letnim oknie jest już znany. Jego bohaterem będzie Sadio Mane. Senegalczyk, który przez wiele lat reprezentował z sukcesami Liverpool, zamieni wicemistrza Anglii na mistrza Niemiec, czyli Bayern Monachium,

Transakcja z udziałem Mane od początku zdawała się mieć duże szanse na powodzenie. Liverpool i Bayern mają dobre relacje, zwłaszcza od momentu gdy Thiago przeniósł się z Niemiec do Anglii za niedużą kwotę. W odwrotną stronę pragnął powędrować Senegalczyk, którego zamiar gry dla monachijczyków zostanie zrealizowany. 30-latek zapewne nie chciał już być w cieniu Mohameda Salaha. W Bawarii będzie największą gwiazdą po nieuniknionym odejściu Roberta Lewandowskiego.

Mane rozstaje się z Liverpoolem w dobrych relacjach. Senegalczyk zrobił wiele dobrego dla tego klubu. Przez sześć lat gry w barwach The Reds strzelił 120 goli oraz zaliczył blisko 50 asyst. Pomógł drużynie wygrać Ligę Mistrzów. To trofeum w kolejnym sezonie spróbuje zdobyć z Bayernem, który zapłaci za 30-latka około 40 milionów euro. Warunki zostały ustalone na piątkowym spotkaniu, które przesądziło o transferze. Mane zwiąże się z mistrzem Niemiec trzyletnią umową. Jej szczegóły też są ustalone.

Czytaj także: Zidane pali mosty: najpierw podpadł w Realu, a wkrótce może zdradzić Marsylię

Komentarze