Southampton zrezygnował z Drągowskiego. Inny klub postara się o transfer Polaka

Bartłomiej Drągowski
Pressfocus Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski był jednym z faworytów do wzmocnienia Southamptonu. Polak stracił rolę podstawowego bramkarza we Fiorentinie i planował znalezienie nowego pracodawcy. Tomasz Włodarczyk poinformował w czwartek, że Święci zrezygnowali z transferu Polaka. Dziennikarz redakcji Meczyki.pl wskazał, że obecnie najbliżej pozyskania bramkarza jest Espanyol.

  • Bartłomiej Drągowski utracił miejsce w wyjściowym składzie Fiorentiny i chce latem odejść z klubu
  • O jego transfer starał się Southampton, jednak klub finalnie wycofał się
  • Nowym kandydatem do pozyskania Polaka jest Espanyol

Drągowski może zostać następcą Diego Lopeza

Wobec kontuzji odniesionej na początku sezonu 2021/22 Bartłomiej Drągowski utracił miejsce w składzie Fiorentiny. Po wyleczeniu urazu Polak dostał szansę w kilku spotkaniach, ale niestety wielokrotnie jego błędu doprowadziły do utraty goli. W trakcie całej poprzedniej kampanii wystąpił tylko w dziewięciu meczach. Wobec utraty swojej pozycji podjął decyzję o odejściu z Violi już tego lata. 

Do tej pory faworytem do pozyskania Drągowskiego był Southampton. Jak poinformował w czwartek Tomasz Włodarczyk, Święci zrezygnowali z Polaka, czego przyczyną były skomplikowane regulacje transferowe obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Oprócz nich zainteresowanie 25-latkiem wyrażało również Bournemouth i OGC Nice, jednak żaden z tych klubów nie jest obecnie bliski pozyskania reprezentanta Polski.

Zdaniem Włodarczyka, obecnie faworytem do pozyskania golkipera Fiorentiny jest Espanyol. Na odejście z klubu zdecydował się Diego Lopez, a Papużki wobec tego muszą latem poszukać nowego bramkarza. Hiszpanie przygotowują oficjalną ofertę za Polaka, który byłby otwarty na przenosiny do La Liga. 

Czytaj dalej: Viola obniżyła cenę za Drągowskiego

Komentarze