Barcelona z ambitnym planem. Messi i Haaland mogą zagrać razem

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

FC Barcelona ma umowę z Lionelem Messim tylko do końca czerwca tego roku. Ważą się zatem losy Argentyńczyka w klubie z Camp Nou. Tymczasem najnowsze doniesienie w sprawie zawodnika sugerują, że ten zgodził się na kontynuowanie kariery w szeregach Blaugrany. Jednocześnie przystał na obniżkę zarobków.

Obniżka wynagrodzenia kluczowa ws. transferu Haalanda

FC Barcelona dzięki gotowości reprezentanta Argentyny do obniżenia zarobków może według doniesień Eurosport Spain myśleć o wzmocnieniach zespołu. Jednym z głównych celów Dumy Katalonii jest pozyskanie Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund.

Messi ma zgodzić się na obniżenie zarobków w klubie z Camp Nou, stawiając warunek, że klub będzie szukał wzmocnień w trakcie okienka transferowego. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał już taką informację przekazać prezydentowi Joanowi Laporcie. Przyszłość Argentyńczyka w Barcelonie jest zatem uzależniona od tego, jaki skład Barcelona będzie miała na kolejną edycję Ligi Mistrzów. Messi oczekuje, że klub poważnie pomyśli o wzmocnieniu składu drużyny.

Trener Barcy Ronald Koeman według informacji Fermina de la Calle z Eurosportu Spain priorytetowo traktuje temat pozyskania Memphisa Depaya z Olympique Lyon. Tymczasem sternik Blaugrany miał przekazać Argentyńczykowi, że klub jest gotowy na to, aby rozpocząć negocjację z Erlingiem Haalandem. Jednak, aby móc sfinansować tę transakcję Laporta zakomunikował Messiemu, że klub nie będzie mógł zapewnić mu zarobków na poziomie 40 milionów euro netto rocznie.

Barcelona musi walczyć o trofea w kolejnym sezonie

Przypomnijmy, że Laporta zlecił audyt w celu ustalenia aktualnej sytuacji finansowej klubu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ​​nawet po uwzględnieniu obniżki wynagrodzeń Messiego, klub będzie potrzebował zewnętrznego finansowania, chcąc pozyskać Haalanda. W tej sprawie prezydent Barcelony prowadzi obecnie rozmowy z firmą inwestycyjną w celu pozyskania wymaganych środków.

Hiszpański klub jest jednak przekonany, że uda mu się zawrzeć umowę z Haalandem. Tym bardziej że w dobrych relacjach między sobą są prezydent Barcelony i agent Norwega Mino Raiola.

Valencia CF
FC Barcelona
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. maja 2021 20:54.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze